Korea Południowa dopełni listę sześciu rund przyszłorocznej serii wyścigów długodystansowych Asian Le Mans Series. Wyścig odbędzie się na, dopiero budowanym, nowym torze Autopia.

Choć Koreańczycy dopiero od niedawna widnieją w czołówce organizatorów imprez motorsportu – tor Korea International Circuit i odbywająca się tam Grand Prix Formuły 1 już okazały się listą zbyt krótką, by byli oni zadowoleni ze sławy wśród kibiców wyścigów samochodowych. Swego rodzaju uzupełnieniem obecności F1 została, reaktywowana w przyszłym roku, seria wyścigów długodystansowych w Azji – a jej runda odbędzie się na nowym, 4,2-kilometrowym torze Autopia.

Budowę pętli powstającej w górzystym okręgu Inje, 130 kilometrów na południowy wschód od Seulu, rozpoczęto w sierpniu tego roku – a jej koniec zaplanowany jest na maj 2013. Trzy miesiące później, tor nazywany obecnie Autopia lub Inje Autopia zagości u siebie czwartą odsłonę Asian Le Mans Series – jednocześnie po raz pierwszy goszcząc w Korei Południowej wyścig o statusie Le Mans. Prawdopodobnie, tor stanie się również siedzibą zespołu wyścigowego wspomaganego przez koreańskiego producenta samochodów, Hyundaia.

Wyścig stanowi również dopełnienie listy sześciu rund Asian LMS, z których wszystkie będą w praktyce trwać 3 godziny. Pierwsze trzy eliminacje odbędą się na terenie Chin (Zhuhai w marcu lub kwietniu, Szanghaj w maju i Ordos City w lipcu) – a po, zaplanowanej na 4. sierpnia imprezie w Korei, Asian LMS przeniesie się do Japonii (Fuji we wrześniu). Serię zakończy wyścig na Indonezyjskim torze Sentul – znanym głównie z tego, że właśnie tam miała się odbyć pierwsza azjatycka Grand Prix Formuły 1 poza Japonią (do czego ostatecznie nie doszło).

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league