Muller najszybszy w testach, Monteiro w dziesiątce

Yvan Muller był najszybszy w piątkowej sesji testowej na torze Suzuka przed dziesiątą rundą Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych.

Kierowcy Chevroleta byli najszybsi podczas pierwszej sesji na japońskim torze. Tuż za Mullerem uplasowali się Robert Huff i Alain Menu.

Mimo iż rezultat Mullera 53,129 jest nowym rekordem toru, oczy wszystkich kibiców i obserwatorów zwrócone były jednak na Tiago Monteiro, który przejechał pierwsze okrążenia Hondy Civic podczas weekendu WTCC. Portugalczyk zajął 9. miejsce w tej sesji, ze stratą sekundy do najszybszego.

Pepe Oriola, zajmując czwarte miejsce był najlepszym kierowcą Trofeum Yokohamy, jak i najlepszym kierowcą samochodu innego niż Chevrolet. Na miejscach piątym i szóstym uplasowali się kierowcy fabrycznego zespołu Seata - Gabriele Tarquini i Alexey Dudukalo.

Tom Coronel, ubiegłoroczny zwycięzca na torze Suzuka uzyskał siódmy czas, tracąc nieznacznie ponad sekundę do Mullera. Ósme miejsce zajął Alex MacDowall, z czołową dziesiątkę dopełnili Tiago Monteiro i Norbert Michelisz.

Darryl O'Young, który po niecałym roku przerwy zasiadł ponownie za kierownicą Chevroleta wykręcił 11. rezultat. Réne Münnich, który zajął miejsce O'Younga w Special Tuning Racing, uzyskał ostatni, 23. rezultat.

Masaki Kano, który startuje gościnnie za kierownicą BMW z silnikiem wolnossącym był 22., natomiast Hiroki Yoshimoto, który zajął w zespole SUNRED miejsce Tiago Monteiro uzyskał 17. miejsce w Seacie z silnikiem SUNRED-a. Kierowcy Forda - James Nash i Tom Chilton zajęli 12. i 14. miejsce.