Stella: Magnussen powinien spędzić weekend w domu

Szef zespołu McLaren w Formule 1, Andrea Stella, powiedział, że defensywny styl jazdy Kevina Magnussena podczas sprintu w Miami był «całkowicie niedopuszczalny» i powinien wiązać się z nałożeniem wykluczenia z weekendu.

Podczas sobotniego sprintu Magnussen w dość agresywny sposób bronił się między innymi przed Lewisem Hamiltonem, aby w ten sposób chronić zespołowego kolegę z Haasa, Nico Hülkenberga, który dowiózł do mety rywalizacji cenne dwa punkty. W drodze do tego, Magnussen otrzymał aż cztery kary za wyjeżdżanie poza tor o łącznej wartości 35 sekund.

Następnie Magnussen został oczyszczony z zarzutu niesportowego zachowania, z czym Stella stanowczo się nie zgodził. Stwierdził on, że powtarzająca się taktyka Duńczyka tylko pokazuje, że FIA musi podjąć działania i zmienić swoje przepisy.

„Mamy do czynienia z przypadkiem celowego zachowania polegającego na wyrządzeniu szkody innemu zawodnikowi, a zachowanie to utrzymuje się w tym samym wyścigu i powtarza się w tym samym sezonie” – powiedział Stella.

„Jak kary mogą się kumulować? Powinny być wykładnicze. To nie jest pięć, plus pięć, plus pięć równa się 15. Pięć, plus pięć, plus pięć równa się temu, że może powinieneś spędzić weekend w domu z rodziną i zastanowić się nad swoim sportowym zachowaniem, a dopiero potem wrócić”.

„To całkowicie niedopuszczalne. Ze sportowego punktu widzenia nie ma to sensu i należy się tym natychmiast zająć. Jeśli jesteś poza punktami, nałożenie 20 sekund kary lub cokolwiek innego nie robi żadnej różnicy. Ale dla zawodników, którym zaszkodziłeś, wykluczyłeś ich z wyścigu w celowy, utrwalony i powtarzający się sposób, już tak”.

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze