Nojman odnosi pierwsze zwycięstwo w E1GOKART Super S Cup

Adam Nojman zamienił pole position na swoje pierwsze zwycięstwo w Wyścigowych Mistrzostwach Polski E1GOKART Super S Cup. Po wyrównanym pojedynku pokonał on Damiana Stachowiaka.

Pierwsza dwójka kontynuowała swój pojedynek z kwalifikacji – gdzie dzieliło ich tylko 0,008 sekundy – na dystansie 14 okrążeń pierwszego wyścigu sezonu 2024.

Stachowiak popisał się lepszym startem i zrównał się ze zdobywcą pole position na wjeździe do pierwszego zakrętu, a nawet minimalnie go wyprzedzał. Nojman utrzymał jednak zewnętrzną linię, która dawała mu wewnętrzną do kolejnego zakrętu, gdzie odzyskał prowadzenie i nie oddawał go do samego końca.

Nojman nie miał jednak ani chwili spokoju, bowiem Stachowiak nie odstępował go na więcej niż kilka długości samochodu i wyczekiwał błędu swojego rywala. Lider wyścigu wytrzymał jednak presję i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w E1GOKART Super S Cup, przekraczając linię mety z przewagą 0,515 sekundy.

Stachowiak zajął drugie miejsce oraz zgarnął bonusowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu. Swoje pierwsze podium wywalczył ubiegłoroczny debiutant Paweł Namysłowski, za którym uplasował się Konrad Miler. Tomasz Urbański pozostał na polach startowych i przez cały wyścig musiał gonić stawkę, kończąc na piątej pozycji.

Po pierwszym wyścigu sezonu Nojman jest liderem klasyfikacji generalnej, z 8-punktową przewagą nad Stachowiakiem. Przed zawodnikami E1GOKART Super S Cup w sobotę jeszcze dwugodzinny wyścig długodystansowy Mistrzostw Polski Endurance.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze