DTM przenosi testy z Monzy na Hockenheim z powodu koronawirusa

Organizator serii DTM – ITR – ogłosił przesunięcie przedsezonowych testów z toru Monza do Hockenheim z powodu dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa na północy Włoch.

Pierwotnie testy miały odbyć się na torze Monza w dniach 16-18 marca. Po zmianie spowodowanej eskalacją koronawirusa we Włoszech, kierowcy i zespoły DTM udadzą się na niemiecki tor Hockenheimring, gdzie jazdy odbędą się w dniach 16-19 marca. Na chwilę obecną rywalizacja serii na torze Monza nadal jest zaplanowana na 26-28 czerwca.

„Coraz bardziej widać, że rozprzestrzenianie się oraz kontrolowanie koronawirusa niestety wpływa na społeczeństwo na wiele różnych i pogłębiających się sposobów. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu przedsezonowych testów w inne miejsce. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim w Monzy i Hockenheim za współpracę w tej sprawie i czekamy na letnią wizytę we Włoszech na pierwszą rundę DTM na tym legendarnym torze” – powiedział dyrektor zarządzający ITR Marcel Mohaupt.

Jeśli wszystko pójdzie z planem, tegoroczny sezon DTM powinien wystartować pod koniec kwietnia na belgijskim torze Zolder.

Źródło: dtm.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league