Robert Kubica wystartuje w DTM

Polski kierowca wyścigowy Robert Kubica wzmocni stawkę serii Deutsche Tourenwagen Masters, do której dołączy wraz z prywatnym zespołem ART Grand Prix. Francuska ekipa wystawi tylko jeden samochód, zwiększając ilość aut na starcie do 15.

„DTM kusiło mnie od dłuższego czasu, a grudniowy test w Jerez zrobił mi jeszcze większy apetyt” – powiedział Kubica. „Nie mogę doczekać się początku kolejnego rozdziału w mojej karierze. Uważam, że DTM to jedna z najlepszych i najsilniejszych serii wyścigowych na świecie. Po wejściu do BMW od razu poczułem się jak w domu. ART Grand Prix to znany zespół i jestem pewien, że możemy wspólnie wiele osiągnąć w DTM. Oczywiście musimy nadrobić brak doświadczenia względem innych zespołów, ale będziemy ciężko pracować nad tym, żeby stale się poprawiać. Nie mogę doczekać się startów w DTM”.

Francuski zespół ART Grand Prix jest znany głównie z wyścigów samochodów jednomiejscowych na poziomie Formuły 2. W ostatnich latach ekipa rozszerzyła jednak działalność o wyścigi GT, a w latach 2015-2016 uczestniczyła w DTM, wystawiając samochody Mercedesa-AMG.

„To wspaniała wiadomość dla DTM” – powiedział dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt. „Cieszymy się, że ART Grand Prix dołącza do nas jako zespół prywatny. Zawsze chcieliśmy powiększyć i uatrakcyjnić stawkę DTM o dodatkowe, wystawiane przez ekipy prywatne samochody BMW. Było wiele opcji i prowadziliśmy wiele dyskusji z zespołami przez ostatnie miesiące, by zdecydować się na opcję oferowaną przez ART Grand Prix”.

„Po grudniowych testach w Hiszpanii, Robert Kubica nie ukrywał, że wyobraża sobie swoją przyszłość w DTM. To wspaniale, że ART Grand Prix daje mu możliwość startów w sezonie 2020 za kierownicą BMW. Robert pokazał podczas testów, że bardzo dobrze sobie radzi w samochodzie DTM. Wiele wnosi do serii i trzymam kciuki za ich udany sezon”.

Kubica zadebiutuje wraz z nowym zespołem podczas przedsezonowych testów DTM na torze Monza, w dniach 16-18 marca.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league