Ogier wciąż na prowadzeniu, Kubica utrzymuje siódme miejsce

Po trzecim dniu rywalizacji w Rajdzie Polski na prowadzeniu znajduje się wciąż mistrz świata – Sébastien Ogier. Za Francuzem plasują się: Andreas Mikkelsen (+5,6 s) i Ott Tänak (+17,6 s). Robert Kubica wciąż utrzymuje siódmą pozycję.

Druga pętla dzisiejszego dnia rozpoczęła się od kłopotów. Pierwszy odcinek specjalny został odwołany. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu służb porządkowych:

„W pierwszej partii odcinka znalazło się zbyt wiele osób, które nie honorowały poleceń służb zabezpieczenia. Ze względu na bezpieczeństwo kibiców oraz startujących załóg odcinek został odwołany".

W związku z tym kierowcy rozpoczęli popołudniową rywalizację od odcinka numer 15, który wygrał Andreas Mikkelsen. Norweg pokonał trasę tego OS-u o zaledwie 0,1 s szybciej od Haydena Paddona. Na trzecim miejscu uplasował się Jari-Matti Latvala. Fin był szybszy od Otta Tänaka i dzięki temu odzyskał trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Z kolei przewaga Ogiera nad Mikkelsenem stopniała do 5,8 s. Robert Kubica na tej próbie uplasował się na 8. pozycji, tracąc 3,2 s do norweskiego kierowcy.

Kolejnym odcinkiem specjalnym było Świętajno, na którym dokonywano pomiaru długości skoków na „hopie”. Warto wspomnieć że podczas przejazdu na pierwszej pętli najdalej skoczył Robert Kubica (25 metrów).

11719957 1030738950271428 141913396 n

Tym razem na pierwszym miejscu uplasował się Ott Tänak, a tuż za nim Jari-Matti Latvala. Niestety, Fin stracił zbyt dużo czasu (2,9 s) i tym samym spadł z podium na rzecz estońskiego kierowcy. Na dalszych miejscach uplasowali się: Mikkelsen, Ogier (który stracił kolejną sekundę przewagi w klasyfikacji generalnej), Paddon i Meeke. Robert Kubica zajął 9. miejsce (+15,6 s).

Ostatnim odcinkiem specjalnym dzisiejszego dnia był superoes na torze w Mikołajkach. Najlepszy czas wykręcił Sébastien Ogier. Na drugim miejscu z minimalną stratą (+0,1 s) uplasował się Robert Kubica, a na trzecim – Andreas Mikkelsen (+0,9 s). Z bardzo dobrej strony pokazał się Martin Prokop, który zajął czwartą pozycję (+1,1 s).

Poza Robertem Kubicą, najwyżej sklasyfikowani Polacy to Krzysztof Hołowczyc i Jarosław Kołtun, którzy plasują się kolejno na 23. i 24. pozycji.

Jutro na kierowców czekają dwa ostatnie odcinki specjalne. Będzie to dwukrotny przejazd OS-u Baranowo. Początek o godzinie 9:10.