Tänak najszybszy na shakedownie Rajdu Finlandii

Ott Tänak uzyskał najlepszy czas na piątkowym porannym odcinku testowym przed szutrowym Rajdem Finlandii, który jest 10. rundą w tegorocznym cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Estończyk odnotował najlepszy rezultat na swoim trzecim i zarazem ostatnim podejściu na liczącym 4,04 km odcinku Vesala w pobliżu parku serwisowego w Jyväskylä. Pokonał on o 0,3 sekundy swojego zespołowego kolegę z Hyundaia, Craiga Breena. Lider mistrzostw Sébastien Ogier, który już w ten weekend ma szansę na zdobycie ósmego tytułu, był trzeci na shakedownie ze stratą 0,9 sekundy względem Tänaka.

Poranek w Finlandii był dość chłonny, a temperatura powietrza wynosiła tylko 6°C. Po pierwszym przejeździe na czele zestawienia znalazł się Breen, który poprawił się jeszcze na drugiej próbie, lecz ostatnie słowo do Tänaka, który uzyskał czas 1:46,5.

Z czwartym czasem zameldował się trzeci z kierowców Hyundaia, Thierry Neuville, który był wolniejszy o 1,1 sekundy wobec Tänaka. Kalle Rovanperä, który obchodzi w piątek swoje 21. urodziny, stracił kolejną 0,1 sekundy, a za jego plecami znalazł się jego zespołowy partner z Toyoty, Elfyn Evans. Czołową dziesiątkę uzupełnili Esapekka Lappi i Takamoto Katsuta z Toyoty oraz Adrien Fourmaux i Gus Greensmith z M-Sport Forda.

Shakedown dla Greensmitha nie był jednak bezproblemowy. Podczas przygotowań do trzeciego przejazdu doszło do odcinania silnika w jego Fieście. Brytyjczyk wymienił świece zapłonowe po odcinku, a następnie powrócił do parku serwisowego w celu sprawdzenia samochodu przez zespół.

PNrZałogaZespół Rezultat
18

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT1:46,5
242

Craig Breen
Paul Nagle
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,3
31

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Toyota Gazoo Racing WRT+ 0,9
411

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,1
569

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,2
633

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,6
74

Esapekka Lappi
Janne Ferm
RTE-Motorsport+ 1,8
818

Takamoto Katsuta
Aaron Johnston
Toyota Gazoo Racing WRT+ 2,0
916

Adrien Fourmaux
Alexandre Coria
M-Sport Ford WRT+ 4,7
1044

Gus Greensmith
Chris Patterson
M-Sport Ford WRT+ 4,8

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze