Sébastien Ogier najszybszy na shakedownie, niespodzianka ze strony Mikkelsena

Sébastien Ogier nie ma zamiaru oddawać najwyższych pozycji i zostaje najszybszym kierowcą na odcinku testowym przed Rajdem Monte Carlo. Zawodnik na drugim miejscu to sensacja dnia, ponieważ jest nim .... Andreas Mikkelsen, który jedzie w kategorii WRC-2. Trzecie miejsce zajął kolega zespołowy Ogiera, Ott Tänak.

Mistrz świata już na samym początku wskoczył na szczyt tabeli. Francuz w pierwszym przejeździe uzyskał wynik 2:18.1, którego do samego końca nie poprawił już żaden z kierowców. W swoim pierwszym przejeździe najlepszy rezultat uzyskali również Mikkelsen i Tänak, a także plasujący się na czwartej pozycji Latvala. Kolejne pozycje zajęli wszyscy kierowcy Hyundaia, których przedzielił Juho Hänninen. Czołową dziesiątkę zamknęli zaś Eric Camilli w Fordzie Fiesta R5 oraz Jan Kopecký w Skodzie Fabii R5.

Z dużo gorszej strony pokazali się kierowcy Citroëna, którzy zajęli kolejno 16 (Breen), 18 (Lefebvre) i 22 (Meeke) miejsce. Nie należy jednak mocno brać do serca tych wyników, ponieważ wiele dzisiaj zależało od opon. Na odcinkach specjalnych możemy spodziewać się dużo lepszych rezultatów ze strony zawodników francuskiego zespołu.

Najbardziej pracowitymi kierowcami byli dzisiaj Latvala, Neuville i Lefebvre, którzy czterokrotnie pokonali trasę odcinka testowego. Większość pozostałych kierowców przejechała go trzy razy.

Prawdziwa rywalizacja zaczyna się jednak dopiero w czwartek. Pierwszy odcinek specjalny rozpocznie się o godzinie 20:14.