Bartłomiej Madziara z kolejnym zwycięstwem

Wyścig AMK Ecce Homo w Sternberku, w Czechach to kolejne zrealizowane motorsportowe marzenie Bartłomieja Madziary. W miniony weekend, w dniach 28-29 maja, w czeskim Sternberku na kultowej trasie mierzącej 7800 metrow zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich.

Sobota to podjazdy treningowe, podczas których Bartek Madziara zapoznawał się ze specyfiką trasy oraz sprawdzał możliwości swojego 500-konnego Porsche GT3 Cup. Treningi przebiegały bez żadnych problemów technicznych, a Bartek z kilometra na kilometr znacząco przyspieszał. Różnica między pierwszym a drugim podjazdem treningowym wyniosła aż 10 sekund.

W Mistrzostwach Europy, ze względu na wysoką frekwencję, treningi odbywają się w sobotę a wyścigi w niedzielę.

Dzień wyścigowy przywitał kierowców piękną, słoneczną pogodą. Bartek po analizie on-boardów, po pierwszym podjeździe wyścigowym poprawił swój czas jeszcze o 4 sekundy, dzięki czemu zajmował pierwsze miejsce w Mistrzostwach Słowacji oraz trzecie w Mistrzostwa Europy w grupie 2. Na czwartym miejscu znajdowała się Kristina Filova ze stratą jedynie 0,01 sekundy! W drugim podjeździe wyścigowym Kristina znacząco poprawiła swój czas, natomiast Bartek uzyskał ten sam rezultat: 3:26,09 co pozwoliło ostatecznie na zajęcie przez niego 1 miejsca w Mistrzostwach Słowacji oraz czwartego w Mistrzostwach Europy w grupie 2.

„Jestem bardzo zadowolony ze startu w Sternberku. Myślę, że znacznie poprawiłem swoje tempo i coraz lepiej rozumiem technikę jazdy Porsche, a taki był cel na ten weekend. Każdemu polecam odwiedzić wyścig w Sternberku” - komentuje Bartek.

Wyścig w Sternberku to prawdziwe święto motorsportu. Kibice już od czwartku rozbijają biwaki i mieszkają przy trasie. Każdego roku odwiedza ten wyścig między 40 a 50 tysięcy kibiców!

W tym roku Christianowi Merli jadącemu Osellą Pa30 udało się poprawić zeszłoroczny rekord trasy.

Już w ten weekend kierowcy zmierzą się podczas kolejnych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w okolicach Stronia Śląskiego, na trasie do przełęczy Puchaczówka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze