Bartłomiej Madziara z kolejnym zwycięstwem

Wyścig AMK Ecce Homo w Sternberku, w Czechach to kolejne zrealizowane motorsportowe marzenie Bartłomieja Madziary. W miniony weekend, w dniach 28-29 maja, w czeskim Sternberku na kultowej trasie mierzącej 7800 metrow zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich.

Sobota to podjazdy treningowe, podczas których Bartek Madziara zapoznawał się ze specyfiką trasy oraz sprawdzał możliwości swojego 500-konnego Porsche GT3 Cup. Treningi przebiegały bez żadnych problemów technicznych, a Bartek z kilometra na kilometr znacząco przyspieszał. Różnica między pierwszym a drugim podjazdem treningowym wyniosła aż 10 sekund.

W Mistrzostwach Europy, ze względu na wysoką frekwencję, treningi odbywają się w sobotę a wyścigi w niedzielę.

Dzień wyścigowy przywitał kierowców piękną, słoneczną pogodą. Bartek po analizie on-boardów, po pierwszym podjeździe wyścigowym poprawił swój czas jeszcze o 4 sekundy, dzięki czemu zajmował pierwsze miejsce w Mistrzostwach Słowacji oraz trzecie w Mistrzostwa Europy w grupie 2. Na czwartym miejscu znajdowała się Kristina Filova ze stratą jedynie 0,01 sekundy! W drugim podjeździe wyścigowym Kristina znacząco poprawiła swój czas, natomiast Bartek uzyskał ten sam rezultat: 3:26,09 co pozwoliło ostatecznie na zajęcie przez niego 1 miejsca w Mistrzostwach Słowacji oraz czwartego w Mistrzostwach Europy w grupie 2.

„Jestem bardzo zadowolony ze startu w Sternberku. Myślę, że znacznie poprawiłem swoje tempo i coraz lepiej rozumiem technikę jazdy Porsche, a taki był cel na ten weekend. Każdemu polecam odwiedzić wyścig w Sternberku” - komentuje Bartek.

Wyścig w Sternberku to prawdziwe święto motorsportu. Kibice już od czwartku rozbijają biwaki i mieszkają przy trasie. Każdego roku odwiedza ten wyścig między 40 a 50 tysięcy kibiców!

W tym roku Christianowi Merli jadącemu Osellą Pa30 udało się poprawić zeszłoroczny rekord trasy.

Już w ten weekend kierowcy zmierzą się podczas kolejnych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w okolicach Stronia Śląskiego, na trasie do przełęczy Puchaczówka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1