Kucharczyk wygrywa w Jerez

Tymek Kucharczyk, który startował do sobotniego wyścigu na torze Jerez de la Frontera hiszpańskiej F4 z drugiego miejsca, ukończył rywalizację na pierwszym miejscu, obejmując prowadzenie zaraz po starcie.

Kierowca MP Motorsport od samego początku weekendu w Hiszpanii pokazywał, że jest w stanie walczyć nie tylko o podium, ale również o wygraną. Podopieczny Orlen Teamu obronił prowadzenie po zjeździe samochodu bezpieczeństwa i dość szybko wypracował sobie przewagę. Nerwowo zaczęło się dziać pod koniec rywalizacji, kiedy to drugi Nikola Tsolov naciskał Polaka. Pomimo presji, Kucharczyk nie popełnił błędu, dzięki czemu wygrał po raz pierwszy w hiszpańskiej serii.

„W końcu dopiąłem swego!” – powiedział po zwycięstwie Tymek Kucharczyk. „Pierwszy rząd po kwalifikacjach i dobry start okazały się kluczowe do walki o zwycięstwo. Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa starałem się jak najlepiej wykonać restart, a potem zbudować przewagę nad rywalami. Po zaciętej końcówce, gdzie kilka razy musiałem się bronić, ostatecznie udało się dowieźć pierwsze zwycięstwo w Formule 4. Jestem bardzo szczęśliwy i dziękuję zespołowi MP Motorsport za świetny samochód, a moim partnerom PKN ORLEN, Richard Mille Young Talent Academy, ORLEN Team i Kistenberg za wsparcie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1