Puig: Márquez nie wystartuje w jutrzejszym wyścigu, to zbyt duże ryzyko

Alberto Puig ogłosił, że Marc Márquez nie pojawi się na starcie jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Andaluzji.

Szef Repsol Hondy wypowiedział się na temat stanu zdrowia obrońcy mistrzowskiego tytułu kilkadziesiąt minut po zakończeniu sesji kwalifikacyjnej, w której Márquez przejechał tylko jedno okrążenie, a następnie udał się do ciężarówki swojego zespołu. 

"Wspólnie zadecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie odpuszczenie jutrzejszego wyścigu" - powiedział Puig. "Celem na dzisiejszy poranek było sprawdzenie jak Marc czuję się po przejechaniu kilku okrążeń pod rząd. Trzeci trening był dla niego całkiem dobry, ale po czwartej sesji Márquez poczuł dużo większy ból, który uniemożliwiał jazdę na motocyklu. Dzień po operacji czuł się całkiem dobrze i zdecydował, że przyjedzie na tor, żeby ocenić jakie są w tym momencie możliwości. Marc jest bardzo silnym zawodnikiem i dał z siebie wszystko, ale start w wyścigu byłby zbyt dużym ryzykiem. Przed nami jeszcze wiele wyścigów, a celem dla Márqueza jest pojawienie się w Brnie w jak najlepszej dyspozycji". 

Po ogłoszeniu szefostwa Repsol Hondy w jutrzejszym wyścigu wystartuje tylko Alex Márquez, ponieważ Honda nie zdecydowała się na skorzystanie z zawodnika rezerwowego.

Źródło: gpone.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league