KTM wspólnie ze swoim zespołem klienckim Tech 3 zaprezentowali motocykle na nadchodzący sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Prezentacja obu zespołów, które w ubiegłym roku ogłosiło nawiązanie ścisłej współpracy, odbyło się w austriackiej siedzibie KTM-a – Mattighofen.

Największa zmiana pod względem wyglądu zaszła w motocyklach ekipy Tech 3, która pozyskała sponsora w postaci Red Bulla i od teraz rywalizować będzie w niebieskich, srebrnych i pomarańczowych barwach, bardzo podobnych do tych wykorzystywanych przez Toro Rosso w Formule 1. Z kolei zespół fabryczny pozostanie przy obecnych kolorach – niebieskim i pomarańczowym.

W ekipie KTM, dla której będzie to trzeci sezon w MotoGP, jeździć będą Pol Espargaró oraz Johann Zarco, który zastąpi Bradleya Smitha. W Tech 3 swoje miejsce utrzyma Hafizh Syahrin, a jego zespołowym partnerem będzie ubiegłoroczny wicemistrz Moto2 Miguel Oliveira. Na zakończenie dosyć trudnego dla KTM-a sezonu, w ostatniej rundzie mistrzostw w Walencji podczas deszczowego i chaotycznego wyścigu Espargaró był w stanie zdobyć dla austriackiego zespołu pierwsze podium.

„W tym roku przed sobą mamy duży cel i myślę, że jesteśmy w dobrym miejscu” – powiedział Espargaró. „Johann dobrze zintegrował się z zespołem i już wydaje się być szybki. Oznacza to, że jesteśmy przygotowani na rozpoczęcie sezonu. Podczas testów Miguel był bardzo mocny, co było zaskakujące jak na debiutanta, zaś wiem, że Hafizh pracuje bardzo ciężko. Wszystkie informacje wniesione przez ekipę Tech3 będą pomocne dla mnie, zespołu oraz inżynierów”.

„Z doświadczenia wiem, że Tech 3 jest dobrym zespołem w pomocy oraz nauczaniu zawodników, jak również udoskonalaniu motocykla. Sezon 2019 będzie stać pod znakiem poprawy: nikt nie jest doskonały, a każdego roku czegoś się uczę. Myślę, że mając u boku Johanna jako kolegę zespołowego, będę w stanie nauczyć się nieco od niego i zastosować u siebie tę wiedzę, aby stać się lepszym motocyklistą i pracownikiem. Po prostu chcę dać z siebie wszystko w 2019 roku i zrobić jak najwięcej dla zespołu”.

Z kolei Zarco dodał: „Cieszę się, że tu jestem, a to moja pierwsza prezentacja zespołu fabrycznego! Po raz pierwszy przyjechałem do Mattighofen do fabryki KTM-a w styczniu i byłem pod wielkim wrażeniem. Po kilku testach jestem teraz bardzo szczęśliwy. Czuję, że ludzie w zespole ufają mi i miło jest czuć tą pewność”.

„Wykonaliśmy dobrą pracę, więc motywacja jest wysoka. Nawet gdy dokonujemy sporych poprawek podczas testów, wciąż wiemy, że mamy wiele do zrobienia i musimy podjąć odpowiednie kroki. To pomaga, aby iść do przodu. Wierzę w to, że możemy tego dokonać. Powiedziałbym, że jestem szybkim zawodnikiem, więc mogę dać od siebie dobre informacje i jestem dumny z bycia częścią tej historii w KTM”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej KTM

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race