Dovizioso najszybszy w pierwszym treningu GP Malezji

Andrea Dovizioso uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas pierwszej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Malezji, pokonując Valentino Rossiego o mniej niż 0,1 sekundy.

Pierwszym zawodnikiem, który zszedł poniżej dwóch minut, był Jack Miller, uzyskując 1:59,941. Dovizioso objął prowadzenie w treningu dopiero na dwie minuty przed zakończeniem sesji, wykręcając czas 1:59,697. Miller ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu, ponieważ przed nim w samej końcówce znalazł się duet fabrycznego zespołu Yamahy – Rossi oraz Maverick Viñales.

Na piątej pozycji znalazł się Danilo Petrucci, który uplasował się 0,2 sekundy za zespołowym kolegą Millerem, zaś najszybszym zawodnikiem Suzuki w tym treningu był Alex Rins, którego motocykl w czwartek stanął w ogniu w alei serwisowej, jednak maszyna nie ucierpiała poważnie podczas tego incydentu. Hiszpan został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Czołową dziesiątkę uzupełnili Aleix Espargaró, Alvaro Bautista, Johann Zarco oraz Marc Márquez. Nowy mistrz świata ukończył trening będąc wolniejszym od Dovizioso o ponad sekundę, nie zakładając w końcówce do swojej Hondy nowych opon.

Na ostatnim, 24. miejscu znalazł się Jorge Lorenzo, który próbuje swoich sił na Ducati po kontuzji nadgarstka z Tajlandii, która wyeliminowała Hiszpana z udziału w trzech ostatnich wyścigach. Nadal nie jest pewne, czy Lorenzo dokończy również ten weekend wyścigowy, ale jeśli tak się nie stanie, wówczas na jego miejscu może znaleźć się zawodnik testowy Ducati Michele Pirro. Z kolei kontuzjowanego Cala Crutchlowa w ten weekend zastępuje Stefan Bradl, który uzyskał 15. czas.

Jedynym zawodnikiem, który zaliczył wywrotkę w trakcie porannych jazd na torze Sepang, był Xavier Simeon – Belg znalazł się na deskach pod koniec sesji w zakręcie 14.