Binder z pole position do wyścigu Moto3 w Malezji

Brad Binder rzutem na taśmę wywalczył pierwsze pole startowe do jutrzejszego wyścigu Moto3 w Malezji na torze Sepang.

Trening 3

W trzeciej sesji treningowej Moto3 najlepszych czas uzyskał Brad Binder, który wyczekał na wystarczającą poprawę warunków i wydarł z rąk Jakuba Kornfeila pierwsze miejsce zaledwie o 0.006 sekundy. Czołową trójkę uzupełnił Francesco Bagnaia, który z kolei stracił do Bindera 0.086 sek.

Za plecami Bagnai uplasował się Fabio Quartararo, a piąte miejsce przypadło Joanowi Mirowi. Jorge Navarro, który będąc na szybkim kółku zaliczył niegroźną wywrotkę przy niewielkiej prędkości w 14. zakręcie, zajął szóste miejsce. Z siódmym wynikiem sesje ukończył Jorge Martin. Marcos Ramirez był ósmy, dziewiątą pozycję zajął Lorenzo Dalla Porta, a czołową dziesiątkę zamknął Andrea Migno.

Wyniki trzeciej sesji treningowej Moto3

Kwalifikacje

W sesji kwalifikacyjnej najmniejszej kategorii najlepszym czasem popisał się nie kto inny, a Brad Binder, który znalazł się na czele tabeli w ostatnich momentach czasówki na bardzo mokrym torze.

Początkowo wydawało się, że o pierwsze pole startowe walczyć będą Jorge Navarro i Francesco Bagnaia. Początkowo na prowizorycznym pole position znajdował się Navarro, a niedługo później konieczne było przerwanie sesji ze względu na pojawienie się ulewnych opadów deszczu nad torem Sepang. Czasówka została wznowiona na 19 minut przed końcem i nie wyglądało na to, by możliwa była poprawa rezultatów.

Jak się jednak okazało, zawodnicy Moto3 byli w stanie odnotować lepsze czasy okrążeń. Na początku poprawą popisał się Jorge Martin, a w ostatnich minutach kwalifikacji bój o pierwsze pole startowe toczyli między sobą Navarro i Bagnaia.

Kiedy na prostej startowej pojawiła się flaga w biało-czarną szachownicę, jedynie Binder mógł zmienić sytuację w czołówce – i zmienił. Choć Binder tracił trzy dziesiąte sekundy po trzech sektorach, to w ostatniej sekcji toru odnotował on znaczący awans i wydarł pole positon z rąk Navarro PP o zaledwie 0.093 sekundy. Pierwszy rząd uzupełni jutro Francesco Bagnaia.

W drugiej linii swoje motocykle ustawią Lorenzo Dalla Porta, Gabriel Rodrigo (mimo wywrotki w mokrych warunkach) oraz Niccolo Antonelli, który przez większość sesji znajdował się na pozycjach pod koniec drugiej dziesiątki, lecz udało mu się ostatecznie poprawić i awansować na szóste miejsce. Siódme pole startowe przypadło Bo Bendsneyderowi, ósmy był Jorge Marin, dziewiąte miejsce w kwalifikacjach zajął Fabio Quartararo, a czołową dziesiątkę uzupełnił Aron Canet, który także odnotował awans po wcześniejszej wywrotce przy dużej prędkości.