Abt powróci do Formuły E po roku przerwy

Jeden z najlepszych zespołów w historii Formuły E Abt Sportsline powróci do elektrycznej serii wyścigowej po rocznej przerwie. Były fabryczny zespół Audi będzie funkcjonować jako ekipa kliencka.

Na przestrzeni siedmiu pierwszych sezonów Formuły E, zdobył dwa tytuły mistrzowskie – po jednym w klasyfikacji kierowców i zespołów – oraz 47 miejsc na podium, czyli najwięcej spośród wszystkich ekip. Po tym, jak Audi zdecydowało się wycofać zespół fabryczny po zakończeniu sezonu 2020/2021, Abt próbował odzyskać posiadaną wcześniej licencję na starty w Formule E. Audi w ostatniej chwili zablokowało jednak transakcję, przez co licencja przepadła. Podczas minionego weekendu E-Prix Monako właściciele serii zdecydowali o ponownym jej przyznaniu ekipie z Kempten.

„Formuła E zawsze miała ważne miejsce w naszym sercu i nigdy nie było tajemnicą, że chcemy wrócić” – powiedział właściciel zespołu Hans-Jürgen Abt. „Po rozpoczęciu projektu, zaczynamy rozmowy z obecnymi i potencjalnymi partnerami. Celem jest stworzyć mocny zespół, zarówno na torze jak i poza nim”.

Zespół nawiązał już współpracę z jednym z producentów układów napędowych trzeciej generacji, lecz nie chce zdradzać szczegółów. Nieoficjalnie mówi się jednak, że silniki dla Abt Sportsline będzie dostarczać Mahindra. Wybór kierowców prawdopodobnie nastąpi pośród Robina Frijnsa, Nico Müllera i René Rasta.

„Mamy jasne zamiary co do naszych kierowców” – powiedział szef zespołu Thomas Biermaier. „Zaczniemy raczej jako ci słabsi, dlatego tym ważniejsze jest, aby mieć za kierownicą szybkich i mądrych kierowców, którzy dobrze z nami współpracują. Pierwsze rozmowy były ekscytujące i bardzo pozytywne, więc jestem przekonany, że wkrótce złożymy zespół”.

Źródło: abt-sportsline.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1