Formuła E przedstawiła zmieniony kalendarz na sezon 2019/2020

Podczas posiedzenia Światowej Rady Sportów Motorowych FIA zatwierdzono kalendarz na sezon 2019/2020 Mistrzostw Formuły E, który znacząco różni się od dotychczasowego projektu.

Szósty sezon elektrycznej serii wyścigowej rozpocznie się i zakończy podwójnymi rundami – inauguracja nastąpi pod koniec listopada w Rijadzie, a finał pod koniec lipca na nowym torze w centrum wystawowym ExCeL w Londynie.

Z kalendarza wykreślono grudniową datę, która kolidowała z rundą Długodystansowych Mistrzostw Świata w Bahrajnie. Druga runda odbędzie się zatem w styczniu na ulicach Santiago, po czym seria zawita do Meksyku i Marrakeszu. Runda w Maroku zastąpiła wyścig na torze ulicznym w Hong Kongu.

21 marca kierowcy będą ścigać się w chińskim mieście Sanya. Ta runda bezpośrednio koliduje z 1000-milową rywalizacją WEC w Sebring, co będzie stanowić problem dla Sébastiena Buemiego, Brendona Hartleya i Jamesa Calado. Nieoficjalnie mówi się, że cała trójka opuści w związku z tym rundę Formuły E.

Na początku kwietnia seria zawita po raz pierwszy do Europy – w kwietniu odbędą się wyścigi na ulicach Rzymu oraz Paryża – by następnie powrócić do Azji na dwie nowe rundy w Seulu i Dżakarcie. Wyścigi w Berlinie i Nowym Jorku zmieniły swoje daty i są teraz zaplanowane na 21 czerwca i 11 lipca, a finał w Londynie odbędzie się w weekend 25-26 lipca.

Kalendarz na sezon 2019/2020

R Data Wydarzenie
1 22 listopada E-Prix Rijadu
2 23 listopada E-Prix Rijadu
3 18 stycznia E-Prix Santiago
4 15 lutego E-Prix Meksyku
5 29 lutego E-Prix Marrakeszu
6 21 marca E-Prix Sanyi
7 4 kwietnia E-Prix Rzymu
8 18 kwietnia E-Prix Paryża
9 3 maja E-Prix Seulu
10 6 czerwca E-Prix Dżakarty
11 21 czerwca E-Prix Berlinu
12 11 lipca E-Prix Nowego Jorku
13 25 lipca E-Prix Londynu
14 26 lipca E-Prix Londynu

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league