Fabryczny kierowca Porsche Neel Jani będzie reprezentować niemiecką markę w szóstym sezonie Mistrzostw Formuły E. Szwajcar utworzy zespół najprawdopodobniej z Brendonem Hartleyem.

Jani dołączył do grona fabrycznych kierowców Porsche w 2013 roku, by trzy lata później sięgnąć po zwycięstwo w wyścigu 24h Le Mans oraz tytuł długodystansowego mistrza świata. W swojej karierze w WEC, wygrał cztery wyścigi i dziewięć razy sięgał po pole position.

„Nie mogę doczekać się nowego zadania” – powiedział. „Bycie ponownie częścią zupełnie nowego programu wyścigowego Porsche wiele dla mnie znaczy. Wyzwania technologiczne oraz związane z jazdą samochodem są olbrzymie, a rywale z Formuły E mają znaczącą przewagę w doświadczeniu. Przed nami wiele pracy i nie mogę doczekać się wyjazdu na tor”.

Porsche opracowało na potrzeby Formuły E własny układ napędowy, który przechodzi już testy w warunkach laboratoryjnych. Zespół nie otrzymał jeszcze gotowego podwozia, by móc rozpocząć próby na torze – te planowane są w okolicach marca. Sezon 2019/2020 Formuły E rozpocznie się w grudniu przyszłego roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race