Sophia Flörsch kierowcą Camposa w Formule 3

Sophia Flörsch zostanie pierwszą kobietą, która wystartuje w mistrzostwach FIA Formuły 3 dzięki podpisaniu umowy na rywalizację w ekipie Campos Racing. Jej partnerami zespołowymi będą Alex Peroni i Alessio Deledda.

Debiut Flörsch w F3 nastąpi po około półtorej roku od doznania kontuzji na skutek groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło podczas Grand Prix Makau 2018. Po operacji, 19-letnia Niemka dochodziła do siebie, a następnie wzięła udział w europejskich mistrzostwach Formula Regional, które ukończyła na siódmym miejscu. Otrzymała za to nagrodę Laureus za powrót roku.

„Bardzo się cieszę, że będę rywalizować w mistrzostwach FIA Formuły 3 wraz z Campos Racing. Będzie to mój pierwszy sezon w prawdziwym samochodzie F3 z oponami Pirelli, DRS i silnikiem Mecachrome. Bez dni testowych muszę się wiele nauczyć, ale nie mogę doczekać się rywalizacji z najlepszymi kierowcami. Dla mnie ważne jest, aby poprawiać się podczas każdego weekendu wyścigowego, pracować wspólnie z zespołem i czerpać radość. To będzie świetny rok. Doświadczenie Adriana Camposa oraz jego zespołu z pewnością mi pomogą” – powiedziała Flörsch.

Mistrzostwa FIA Formuły 3 rozpoczną się rundą w Bahrajnie w dniach 20-22 marca.

Źródło: fiaformula3.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league