Lundgaard kończy testy F3 z najlepszym czasem

Christian Lundgaard uzyskał najlepszy czas drugiego i ostatniego dnia przedsezonowych testów Mistrzostw Formuły 3 w Le Castellet. Kierowca z Danii wykręcił 1:48,786 podczas porannej sesji, pokonując Marcusa Armstronga i Leonardo Pulciniego.

Pięciu kierowców uzyskało wyniki poniżej 1:49 i wszyscy dokonali tego w końcówce porannej sesji – jako pierwszy tę granicę przebił Pulcini, w którego ślady podążyli Armstrong oraz Lundgaard, który ostatecznie zakończył sesję na pierwszej pozycji. Reprezentant zespołu ART był najszybszy różnicą zaledwie 0,014 sekundy.

W przeciwieństwie do poprzedniego dnia, druga sesja nie przyniosła poprawy czasów i taka klasyfikacja utrzymała się już do samego końca. Czwarty był Robert Szwarcman, a pierwszą piątkę uzupełnił Ye Yifei.

Czerwona flaga pojawiała się na torze trzykrotnie, za każdym razem z powodu problemów technicznych – najpierw Lundgaard zatrzymał się na wjeździe do alei serwisowej, a później Yuki Tsunoda i David Beckmann stawali odpowiednio w 15. i drugim zakręcie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F3

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league