Browning: To jedno z największych osiągnięć w mojej karierze

21-letni Luke Browning wygrał Grand Prix Makau w swoim pierwszym starcie. Zdobywca nagrody BRDC i podopieczny Akademii Williamsa w wielkim stylu zakończył swój debiutancki sezon w Formule 3.

„Słowa nie są w stanie opisać tego zwycięstwa” – powiedział Browning. „Jestem bardzo wdzięczny. Poziom zawodów i ci kierowcy są niesamowici. Dziękuję organizatorom, FIA, Formule 3. Dla młodego chłopaka, który jeździ szybkimi samochodami, to spełnienie marzeń”.

Brytyjczyk dobrze przygotował się do debiutu w Makau, oglądając każdy start w 70-letniej historii wyścigu. Obrana przez niego taktyka okazała się skuteczna w wyścigu, który był przerwany czerwoną flagą: „Pociłem się myśląc o tym, ile jeszcze będzie restartów. Jadąc obok Dennisa [Haugera] zablokowałem wszystkie cztery koła. Było ciasno. To jest jednak prawdopodobnie jedno z największych osiągnięć w mojej karierze. Jak większość kierowców wyścigowych, mam szczęście, że tu jestem. Za każdym razem, gdy wsiadam do samochodu, muszę się uszczypnąć”.

Zawodnik ekipy Hitech Pulse-Eight był dopiero 15. w klasyfikacji sezonu Mistrzostw Formuły 3, zdobywając tylko jedno podium w Barcelonie. Brytyjczyk sprawił w Makau niemałą niespodziankę, pokonując uważanych za faworytów reprezentantów Premy: „Samochód Hitech prowadził się bardzo dobrze. Jak w każdym sporcie motorowym, musisz być w odpowiednim samochodzie. A ja byłem w odpowiednim samochodzie”.

Źródło: fia.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze