Brat Leclerca dołączy do ekipy Prema oraz Akademii Ferrari

Arthur Leclerc w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować barwy ekipy Prema w Formula Regional European Championship oraz dołączy do Akademii Młodych kierowców Ferrari.

Młodszy brat Charlesa Leclerca podąża jego śladami. W sezonie 2017 to właśnie z Premą obecny kierowca Ferrari zdobył mistrzostwo w serii Formule 2. W poprzednim sezonie Arthur Leclerc startował w mistrzostwach ADAC F4.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ogłosić swoje starty w Formule Regional z jedną z najlepszych ekip w seriach juniorskich” - powiedział. „Swój pierwszy krok w samochodach jednomiejscowych z Premą wykonałem już dwa lata temu i zawsze marzyłem o ściganiu się dla nich. To możliwość, która niesie za sobą kolejną dużą szansę, jaką jest dołączenie do Akademii Młodych Kierowców Ferrari. Jestem wdzięczny za zaufanie oraz kibicowanie jakie mi okazano. Nie mogę się doczekać powrotu do ścigania!”

Młodszy z braci Leclerców jest również kierowcą testowym zespołu Venturi w Formule E, gdzie szefową jest żona szefa Mercedesa, Susie Wolff.

Źródło: ferrari.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league