Jan Kopecký wygrywa Rajd Czech, Kajetanowicz na podium

45. edycja Rajdu Barum zakończyła się pewnym zwycięstwem faworyta gospodarzy Jana Kopeckiego reprezentującego Škodę. Wyprzedził swojego rodaka Václava Pecha w Mini o 27,3 sekundy i Kajetana Kajetanowicza w Fordzie Fiesta o 39,9 sekundy.

Kopecký w sobotę wypracował sobie sporą przewagę i ostatniego dnia tylko ją kontrolował. Pech i Kajetanowicz pojechali bardzo równy rajd i na mecie nie stracili wiele do zwycięzcy. Tuż poza podium uplasował się zwycięzca Rajdu Estonii - Aleksiej Łukjaniuk.

Craig Breen na OS4 przebił oponę i stracił 2,5 minuty, ale ostatecznie zakończył rajd na siódmej lokacie. Na OS2 bardzo poważny wypadek miał Robert Consani, ale na szczęście załodze Citroëna nic się nie stało.

Bardzo dobrze spisali się Polacy w klasyfikacji juniorskiej Rajdowych Mistrzostw Europy. Po raz drugi w sezonie na podium zameldował się Aleks Zawada, tym razem na trzecim miejscu, a dwie pozycje dalej finiszował Łukasz Pieniążek.

W klasyfikacji generalnej ERC Kajetanowicz powiększył przewagę nad Breenem już do 23. punktów i jest o krok bliżej od wywalczenia tytułu. Był to ostatni rajd w klasie Junior ERC, Emil Bergkvist wygrał tę klasyfikację. Aleks Zawada kończy sezon na szóstym miejscu, a Łukasz Pieniążek na 11.

Następną rundą będzie Rajd Cypru, który odbędzie się w dniach 25-27 września.