Dlaczego Kurt Busch nigdy nie wygrał w Vegas?

Zwycięstwo Kurta Buscha w jutrzejszym wyścigu NASCAR Cup Series na Las Vegas Motor Speedway z pewnością smakowałoby lepiej niż wygrana na jakimkolwiek innym torze.

Jeśli kierowca Chip Ganassi Racing dojechałby na metę jako pierwszy, automatycznie osiągnąłby awans do trzeciej rundy playoffs. Na chwile obecną w tabeli rundy pucharowej zajmuje ostatnie,, dwunaste miejsce.

Kurt Busch w 23 startach w karierze na torze w Las Vegas ani razu nie stanął na najwyższym stopniu podium.

„Z pewnością tor w Vegas od lat sprawia mi kłopoty, nie pamiętam, abym osiągnął tam satysfakcjonujący mnie wynik” - powiedział Busch. „Zespoły w których jeździłem przez te wszystkie lata nie były w stanie znaleźć dobrego ustawienia zawieszenia na ten tor, a ja osobiście również mam problemy ze zrozumieniem specyfiki tej trasy.”

„Jest kilka takich miejsc, jak Indianapolis czy Martinsville, gdzie po prostu mi nie idzie. Natomiast w Vegas jest nieco inaczej, bo dochodzi też presja właśnie publiczności. Pochodzę z Vegas i za wszelka cenę chciałbym tu wygrać.”

42-latek wystartuje do wyścigu na tym 1,5 milowym torze z dziewiątej pozycji. To będzie jego czwarty występ w tym miejscu w barwach Ganassi Racing.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league