Kurt Busch wygrywa w Vegas

Kurt Busch wygrał po dogrywce niedzielny wyścig na Las Vegas Motor Speedway i automatycznie zakwalifikował się do trzeciej rundy playoffs NASCAR Cup Series. Busch powstrzymał ataki Matta DiBenedetto i przerwał swoją serię 46 wyścigów bez zwycięstwa.

Kierowca zespołu Richard Childress Racing prowadził 29 z ostatnich 34 okrążeń. To, że znalazł się na czele stawki było rezultatem żółtej flagi, która pojawiła się pod koniec regularnych pit stopów w trzecim stage’u. DiBenedetto był w pit stopie, gdy steward pomachał żółtą flagą. Reszta stawki musiała zwolnić, a on spokojnie wyjechał na pierwsze miejsce. Zaraz obok niego pojawił się Kurt Busch. 

„O tym marzyłem jako dziecko” – powiedział Busch. „Kiedy dorastasz ścigając się w niższych kategoriach, to marzysz o zwycięstwie w swoim domowym wyścigu. Od dwóch dekad nie dawało mi to spokoju. Dzisiaj w swoim Chevrolecie byłem wniebowzięty. Wiedziałem, że szczęście się do nas uśmiechnie, wystarczyło poczekać”.

„W tym sporcie musisz mieć szczęście. Dzisiaj zawalczyliśmy o to szczęście dobrą pracą zespołową oraz nieustępliwością. To jest Vegas, a fanów brak, tęsknie za nimi okropnie. Moje miasto jest czymś wyjątkowym, Vegas jest pięknym miejscem”.

Szczęście Buscha było efektem nie tylko ciężkiej pracy, ale też żółtej flagi, spowodowanej kolizją Williama Byrona z Christopherem Bellem. Bell przeciął sobie oponę poprzez kontakt ze ścianą. Znacznie zwolnił, Byron tego nie zauważył i wjechał mu w tył, po czym podryfował w dół toru. 

Hamlin był jednym z kierowców bardzo dobrze dysponowanych ww wczorajszym wyścigu. Na 18 okrążeń do końca zjechał po świeże opony, po czym próbował przedostać się w górę stawki i zawalczyć o zwycięstwo. Plan nie został jednak zrealizowany, a Hamlin po raz kolejny został bez zwycięstwa. 

Kto zaliczył dobry wyścig?
- Denny Hamlin prowadził przez 121 okrążeń. Wcześniej, w całej karierze, na torze w Vegas prowadził tylko 18 
- Matt DiBenedetto był drugi w obu wyścigach w Vegas w tym sezonie 
- Martin Truex Jr był w pierwszej czwórce na mecie 10 z ostatnich 12 wyścigów 
- Kyle Busch zajął szóste miejsce, było to jego czwarte top 10 z rzędu

Kto zaliczył słaby wyścig?
- Joey Logano po niespodziewanym pit stopie na 91 okrążeniu ukończył wyścig na czternastej pozycji 
- Tyler Reddick pod koniec drugiego stage’u ze sporym impetem wpadł w ścianę i ukończył wyścig jako 38 kierowca 
- Austin Dillon był 32 na mecie po problemach z przegrzewaniem się silnika w trzecim stage’u 

Źródło: nbcsports.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1