Kościuszko wraz z Loebem i Ogierem na konferencji przed Monte Carlo

Michał Kościuszko na zaproszenie FIA weźmie udział w oficjalnej konferencji przed Rajdem Monte Carlo we wtorek, 15 stycznia br. o 13.40.

Dla Michała Kościuszko to pierwsza konferencja, podczas której wspólnie z tak doświadczonymi zawodnikami, jak między innymi 9-krotny Mistrz Świata Sebastian Loeb, będzie mówił o swoim pierwszym starcie w królewskiej kategorii WRC.

„Zaproszenia FIA do udziału w konferencji inaugurującej sezon 2013 to dla mnie duże wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że znajdę się w gronie tak doświadczonych zawodników, jak Loeb czy Østberg. Świetnie będzie również usiąść obok mojego kolegi Seba Ogiera, z którym ścigaliśmy się jak równy z równym w klasyfikacji JWRC. Teraz ponownie przyjdzie nam spotkać się w królewskiej kategorii WRC” – powiedział Michał Kościuszko.

Przygotowania do startu w Rajdzie Monte Carlo załoga LOTOS Rally Team rozpoczęła od testów we Włoszech. Michał miał okazję przetestować trzy rodzaje opon nowego producenta DMACK, na których po raz pierwszy wystartuje w rajdzie. Dzisiaj ostatni dzień zapoznania z trasą tegorocznego Monte Carlo. Jutro Michał i Maciek rozpoczną dzień od odcinka testowego. Prawdziwa rywalizacja sportowa rozpocznie się w środę, 16 stycznia br. W pierwszym dniu rajdu zawodnicy mają do pokonania 4 odcinki specjalne o łącznej długości 135,40 kilometrów oesowych.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko w Mistrzostwach Świata w kategorii WRC są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull.

Źródło: Informacja prasowa LOTOS WRC Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league