Todt pozostanie prezydentem FIA na trzecią kadencję

Podczas zgromadzenia ogólnego Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA w Paryżu, Jean Todt otrzymał reelekcję na swoją trzecią i ostatnią kadencję jako prezydent FIA.

Francuz nie miał rywali w głosowaniu, wobec czego został wybrany jednomyślnie. Oznacza to, że będzie on pełnić swoją dotychczasową funkcję do 2021 roku. Pełna lista mandatów na stanowiska przyznanych podczas zgromadzenia zostanie opublikowana w późniejszym czasie.

„Cieszę się z otrzymania tak szerokiego poparcia” – powiedział Todt. „Chciałbym podziękować członkom FIA za ich wsparcie – odbieram to jako poparcie kierunku, jaki FIA objęła pod moim przewodnictwem oraz zachętę do kontynuacji tego realizowanego od ośmiu lat programu”.

Prezydent FIA zapewnił przy okazji o roli federacji w regulowaniu sportu motorowego: „Od czasu do czasu pojawiają się przeciwnicy takiego podejścia, ale przypominam im, że sport motorowy potrzebuje swojego ciała zarządzającego, zasad fair play, etyki oraz niezależnego sędziego. Tę ważną rolę pełni obecnie FIA i pozostanie tak w przyszłości”.

Źródło: fia.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league