12h Bathurst z nową datą

12-godzinny wyścig w Bathurst, będący pierwszą rundą tegorocznego cyklu Intercontinental GT Challenge, został przeniesiony na 13-15 maja ze względu na utrudnienia związane z pandemią koronawirusa.

Ubiegłoroczny wyścig został odwołany, zatem kierowcy powrócą na Mount Panorama po raz pierwszy od 2020 roku. Początkowo zawody zaplanowano na 25-27 lutego – zaledwie trzy tygodnie po kończącym sezon 2021 9-godzinnym wyścigu w Kyalami. Podjęto jednak decyzje o trzymiesięcznym opóźnieniu.

„To najlepsze rozwiązanie dla wyścigu w obecnych okolicznościach” – powiedział dyrektor operacyjny australijskiej Supercars Shane Howard. „Nowy termin zmniejsza presję na uczestnikach spoza kontynentu, operatorach rejsów oraz sędziów i wolontariuszy, którzy odgrywają kluczową rolę w sukcesie wydarzenia rok do roku”.

„Współpracowaliśmy ściśle z agencją turystyczną Nowej Południowej Walii, SRO Motorsports Group, samorządem Bathurst, Motorsport Australia, ARG oraz nadawcami, aby upewnić się, że nowy termin będzie jak najlepszy dla wszystkich zaangażowanych w 12h Bathurst. Wiele znakomitych zespołów potwierdziło już swój udział i nie możemy doczekać się aż kolejni uczestnicy zza granicy zapowiedzą się w nowym terminie”.

Wyścig 12h Bathurst będzie pierwszą z czterech rund sezonu 2022 Intercontinental GT Challenge. Dwa miesiące później, w ostatni weekend lipca, zaplanowano 24-godzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps, po czym kierowców czeka jeszcze 8 godzin ścigania w Indianapolis w październiku, a sezon zakończy wyścig 9h Kyalami na początku grudnia.

Źródło: intercontinentalgtchallenge.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1