12h Bathurst zostanie przeniesiony na maj?

Tegoroczny wyścig 12 godzin Bathurst może nie odbyć się, jak pierwotnie planowano, w ostatni weekend lutego. Jest to spowodowane pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w Australii.

12-godzinny wyścig, będący częścią cyklu Intercontinental GT Challenge, nie odbył się w 2021 roku ze względu na panujące obostrzenia. Te mogą okazać się być jeszcze poważniejsze, ze względu na prawie 50-krotny wzrost nowych przypadków zachorowań na Covid-19.

Australijska federacja RACE nie zebrała się jeszcze, aby dyskutować na temat ewentualnych zmian w lokalnym kalendarzu – ma to nastąpić w tym tygodniu. Jak jednak donoszą lokalne media, już teraz samorząd Nowej Południowej Walii myśli nad przeniesieniem wyścigu na maj, licząc na złagodzenie ograniczeń dotyczących wjazdu do Australii z zagranicy oraz limitów publiczności.

Panująca sytuacja ma także wpływ na inne lokalne wydarzenia – sezon australijskiej serii Supercars ma zacząć się na torze ulicznym w Newcastle. Spekuluje się, że szanse na zatwierdzenie wielomilionowej inwestycji w budowę tymczasowego obiektu wynoszą obecnie 50 procent.

Źródło: autoaction.com.au

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1