Stawka 9h Kyalami ustalona bez kwalifikacji

Ulewa nad torem Kyalami doprowadziła do odwołania obu sesji kwalifikacyjnych przed sobotnim 9-godzinnym wyścigiem, będącym finałową rundą sezonu 2021 Intercontinental GT Challenge. Kolejność na polach startowych została więc ustalona poprzez wcześniejszą sesję prekwalifikacyjną.

Kwalifikacje zostały przerwane już po kilku minutach, gdy warunki na torze okazały się zbyt trudne do bezpiecznego przeprowadzenia sesji. Choć deszcz przestał padać do czasu decydującej sesji Superpole, ta również została odwołana. Za decydujące zostały więc wzięte wyniki prekwalifikacji – jednej z dwóch rozegranych sesji treningowych.

Pole position wywalczył więc Jules Gounon w Mercedesie-AMG #89, który wykręcił czas 1:42,465. Kierowca AKKA ASP zdążył przed pierwszą z dwóch czerwonych flag, które spowodowały duże opóźnienia w 75-minutowej sesji.

Po wznowieniu jazd, do najlepszego rezultatu zbliżył się jedynie Raffaele Marciello, który dzieli samochód z Gounonem. Drugie i trzecie miejsce zajęli Nicklas Nielsen i Alessandro Pier Guidi w dwóch Ferrari od AF Corse. Obaj stracili ponad pół sekundy do najszybszego.

Czwarty był Mikael Grenier w Mercedesie-AMG od SunEnergy1, plasując się przed najszybszymi Audi Kelvina van der Linde – którego zmiennik Markus Winkelhock spowodował jedną z czerwonych flag zatrzymując się na torze – i Christophera Haase’a. Czołową dziesiątkę uzupełnili Simon Gachet i Thierry Vermeulen w Audi, Arnold Neveling w Lamborghini i Mikael Pitamber w Audi.

Wyścig 9h Kyalami wystartuje w sobotę o godzinie 12 polskiego czasu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze