Aston Martin zapowiada nowe samochody GT3 i GT4

Powrót do czołowej klasy wyścigów długodystansowych to nie jedyna informacja ze świata Astona Martina. Brytyjska marka poważnie odbudowuje swój program i zaprezentuje nowe samochody w specyfikacji GT3 i GT4.

„Dodatkowo ogłaszamy, że Aston Martin zobowiązuje się do budowy i przygotowania zupełnie nowych samochodów GT3 i GT4, bazujących na platformie Vantage, które będą zgodne ze wszystkimi obecnymi i nowymi regulacjami GT, w tym nowej na 2024 rok klasy LMGT3, która zastąpi odchodzącą klasę GTE w WEC” – czytamy w komunikacie marki.

Choć firma mówi o nowych autach, wiadomo, że będą to ewolucje obecnych konstrukcji, które ścigają się od 2019 roku. Można przypuszczać, że tylko w ten sposób Aston Martin może spełnić cel, jakim jest oddanie aut w ręce klientów przed sezonem 2024.

Vantage GT3 Evo będzie korzystać z dotychczasowego nadwozia i silnika, natomiast swoim wyglądem może przypominać przyszły, odświeżony drogowy model Vantage.

Nowa wersja samochodu GT4 ma zostać zaoferowana w przyszłym roku, a budową obu aut zajmie się specjalistyczny warsztat Prodrive, z którym Aston Martin współpracuje od 2004 roku. Producent nie ujawnił żadnych detali, dotyczących chociażby ceny pakietów modyfikacji czy gotowych samochodów w nowej specyfikacji.

„Poprzez potwierdzenie naszego zobowiązania do budowy nowych samochodów GT3 i GT3, wyrażamy nasz zamiar rywalizowania o zwycięstwa na wszystkich szczeblach wyścigów samochodów sportowych teraz, jak i w dalekiej przyszłości” – powiedział szef wyścigów długodystansowych w Astonie Martinie Adam Carter.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aston Martin Lagonda

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze