Aston Martin Valkyrie wystartuje w WEC oraz IMSA

Amerykański zespół Heart of Racing zapowiedział swoje przystąpienie do czołowej klasy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC oraz amerykańskiej serii IMSA w sezonie 2025 z modelem Aston Martin Valkyrie.

Aston Martin miał być jednym z członków-założycieli grupy hipersamochodów w 2021 roku. Z powodu problemów finansowych firmy program fabryczny został jednak rozwiązany, a rozwój prototypu wstrzymano.

Cztery lata później Valkyrie w końcu będzie walczyć o zwycięstwo w wyścigu 24 godziny Le Mans, w rękach prywatnego zespołu Heart of Racing. Amerykańska ekipa przejmie rozwój auta wyposażonego w 6,5-litrowy silnik V12 Coswortha, lecz otrzyma w tym wsparcie ze strony fabryki.

„To przywilej, móc zaprowadzić Astona Martina z powrotem do czołowej klasy wyścigów długodystansowych” – powiedział szef zespołu Ian James. „Nasz zespół mocno się rozrósł od kiedy zaczęliśmy się ścigać z marką w Daytonie w 2020 roku. Rozumiemy i wyznajemy podobne wartości i rozwinęliśmy nasze własne systemy i technologie, żeby wydobyć maksymalne osiągi z samochodów, którymi rywalizujemy”.

„Dobrze rozumiemy model Valkyrie, z którym pracowaliśmy poprzez program kliencki przez ostatnie dwa lata. HOR ma wielkie ambicje w wyścigach długodystansowych i to z pewnością jest właściwy moment, abyśmy przystąpili do czołowych klas WEC oraz IMSA i walczyć o zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. To nie jest łatwy cel, ale dzięki naszym partnerom i przy wsparciu Aston Martin Performance Technologies, mamy wszystkie zasoby potrzebne, aby stawić mu czoło”.

Zespół Heart of Racing poprzez swoje występy zbiera pieniądze na rzecz wydziału kardiologii szpitala dziecięcego w Seattle.

Źródło: theheartofracing.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze