Valentino Rossi fabrycznym kierowcą BMW

Wielokrotny motocyklowy mistrz świata Valentino Rossi otrzymał prezent pod choinkę w postaci kontraktu fabrycznego kierowcy BMW na 2023 rok. Włoch będzie jednym z 21 reprezentantów niemieckiego producenta.

„Jestem niezmiernie dumny zostając oficjalnym kierowcą fabrycznym BMW M” – powiedział Rossi, dla którego będzie to dopiero drugi pełny sezon startów w wyścigach GT. „W ubiegłym roku zacząłem ścigać się samochodami na poważnie i zakończyłem mój pierwszy sezon z zespołem WRT, z którym bardzo dobrze się dogadywaliśmy i bardzo się cieszę, że WRT wybrało BMW M Motorsport jako swojego nowego partnera. Miałem już okazję dwukrotnie testować BMW M4 GT3 i bardzo dobrze czuję się w tym samochodzie. Myślę, że możemy być konkurencyjni w przyszłym sezonie”.

W połowie grudnia ogłoszono, że Rossi wystartuje w wyścigu 12 godzin Bathurst w jednym z dwóch fabrycznych BMW zespołu WRT. Ponadto, Włoch będzie rywalizować w pełnym cyklu GT World Challenge Europe: „BMW M Motorsport dało mi możliwość ścigania z dwoma bardzo mocnymi kierowcami – Maximem Martinem i Augusto Farfusem. Wciąż mam przed sobą wiele nauki i poprawy, ale mam nadzieję, że sprostam temu zadaniu i będę wystarczająco szybki, aby walczyć podczas weekendów wyścigowych”.

BMW nie sprecyzowało, jakie dodatkowe zadania będą spoczywały na Rossim w związku z rolą kierowcy fabrycznego. Zasugerowano jednak, że 43-latek będzie zarówno ścigał się jak i testował różne samochody wyścigowe z oferty niemieckiego producenta.

Pozostałymi kierowcami fabrycznymi BMW w sezonie 2023 będą: Jake Dennis, Connor De Phillippi, John Edwards, Philipp Eng, Augusto Farfus, Dan Harper, Colton Herta, Max Hesse, Erik Johansson, Jens Klingmann, Jesse Krohn, Maxime Martin, René Rast, Bruno Spengler, Sheldon van der Linde, Dries Vanthoor, Neil Verhagen, Charles Weerts, Marco Wittmann i Nick Yelloly.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze