Wypowiedzi TOP5 po kwalifikacjach

Wypowiedzi najszybszej piątki w kwalifikacjach przed wyścigiem o Grand Prix Meksyku.

Nico Rosberg (P1): „Jestem bardzo zadowolony z pierwszej części weekendu. Muszę podziękować moim inżynierom, ponieważ razem znaleźliśmy odpowiednie ustawienia i czuję się świetnie w aucie. Na początku Q3 wykręciłem bardzo dobre okrążenie, którego później nie mogłem już poprawić. Jutro czeka nas świetna walka o zwycięstwo pomiędzy zawodnikami pierwszej piątki, szczególnie dlatego, że nie mieliśmy czasu na wykonanie długich przejazdów podczas treningów. Sebastian i zawodnicy Red Bulla wydają się mocni, jednak jestem przekonany o tym, że nasz samochód jest świetnie przygotowany do tutejszych warunków. W tym momencie chciałbym podziękować organizatorom za przygotowanie tak wspaniałego weekendu. Obiekt wygląda fantastycznie. Miałem trochę czasu, żeby podziwiać go podczas Q3 i byłem zachwycony. Czekam z niecierpliwością na wyścig”.

Lewis Hamilton (P2): „To był bardzo dobry dzień, w którym mogłem cieszyć się jazdą. Meksykańscy kibice są niesamowici - przez cały czas cię dopingują, co jest naprawdę miłe. W sobotę pojawiło się więcej przyczepności, więc miałem dużo przyjemności z jazdy. Kwalifikacje były dość przyjemną, bezstresową sesja. W niektórych wyścigach start z pierwszego lub drugiego pola sprawia różnicę, jednak nie tutaj, ponieważ do drugiego zakrętu prowadzi bardzo długa prosta i wykorzystując ją, planuję dobrze wystartować. Warunki na torze poprawiają się z dnia na dzień. Nie wiem, czy w niedzielę będzie padać, ale jeśli tak się stanie, tor znowu będzie nienagumowany i będziemy musieli zaczynać wszystko od nowa. Będzie to dla nas duże wyzwanie. Nikt nie wie jaka strategia będzie optymalna i jak długo wytrzymają opony – dowiemy się jutro! Czekam na dobrą walkę, ponieważ dzisiaj różnice był minimalne”.

Sebastian Vettel (P3): „Mówiąc szczerze, kiedy obudziłem się rano i nawet po trzecim treningu czułem, że będziemy trochę bliżej Mercedesów. Niestety, Nico i Lewis po raz kolejny pokazali, że są bardzo mocni. Musimy uważać, bo prawdopodobnie będą szybcy także w wyścigu. Postaramy się jednak dać z siebie wszystko. Jesteśmy tutaj po to, by walczyć, nie mamy nic do stracenia. Nico jest moim pierwszym celem. Chcę utrzymać drugą pozycję w klasyfikacji generalnej i zrobię wszystko, aby to osiągnąć. Mam nadzieję, że nasze tempo wyścigowe będzie tak dobre, jak to wyglądało w piątek i żywotność opon będzie odpowiednio długa. Myślę, że to będzie kluczem do sukcesu. Na papierze wszystko wygląda na łatwe, jednak biorąc pod uwagę słabą przyczepność, możemy widzieć wielu kierowców walczących z oponami”.

Daniił Kwiat (P4): „Kwalifikacje były naprawdę interesujące. Podczas Q1 i Q2 wszystko było w porządku, jednak tor jest nowy i nawet drobna pomyłka może cię wiele kosztować, dlatego prawdopodobnie nikt nie wykręcił idealnego okrążenia w ostatniej części kwalifikacji. Myślę, że P4 odzwierciedla naszą prędkość. Być może mogłem być o kilka dziesiątych szybszy, jednak to nie dałoby mi lepszej pozycji. Dzisiaj wykonaliśmy świetną pracę i daje to nam dobre możliwości na niedzielę. To nowy wyścig na nowym torze, gdzie wszystko może się zdarzyć. Musimy jednak zaczekać i już wkrótce przekonamy się jak szybcy jesteśmy i jak wiele możemy wyciągnąć z naszego auta. Nie stawiam nam poprzeczki zbyt wysoko, chcę po prostu przejechać dobry, czysty wyścig i zdobyć trochę cennych punktów”.

Daniel Ricciardo (P5): „Treningi wyglądały w porządku, jednak podczas kwalifikacji nie było już tak dobrze. Nie mogliśmy znaleźć idealnych ustawień, a przez to nie czułem się komfortowo w aucie. Nawierzchnia zmieniała się przez cały czas - raz była przyczepność, a innym razem nie, dlatego wszystko jest dla nas dużym wyzwaniem. Wiem, że Ferrari i Williams będą jutro bardzo mocne. W wyścigu prawdopodobnie wszyscy pojadą na jeden pit-stop, ponieważ jest tu nowa nawierzchnia, która nie sprawia oponom zbyt dużych problemów. W niedzielę może padać, co znowu zmieni warunki na torze, dlatego będzie to bardzo interesujący wyścig. Zajęcie czwartej i piątej pozycji jest całkiem dobre i możemy powalczyć o dobry wynik”.  

 

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league