Hamilton: Jesteśmy szybsi w chłodniejszych warunkach

Brytyjczyk stwierdził, że samochód stajni z Brackley będzie spisywał się lepiej podczas europejskich Grand Prix, kiedy to przyjdzie kierowcom rywalizować w nieco chłodniejszych warunkach niż w Bahrajnie.

Wyścig na torze Sakhir odbył się przed kilkoma dniami i raczej nie należał do najlepszych w wykonaniu Mercedesa, mimo tego, iż Nico Rosberg wystartował z pierwszego pola. Problemem były nadmiernie zużywające się tylne opony. Lewis Hamilton jest jednak daleki od zaniepokojenia, ponieważ samochody ekipy dowodzonej przez Rossa Brawna nigdy nie pokazywały tutaj rewelacyjnych osiągów.

„Mamy wiele informacji po czterech pierwszych wyścigach. Na razie mogę powiedzieć tyle, że będzie zdecydowanie lepiej podczas europejskich rund. Na szczęście jeden z najtrudniejszych wyścigów pod względem zużycia ogumienia już za nami, ale musimy popracować nad wieloma obszarami. Uzyskanie dwóch piątych miejsc i dwóch trzecich jest naprawdę dobrym wynikiem. Przed dołączeniem do zespołu wiedziałem, że może być o wiele gorzej” – powiedział Hamilton.

Źródło: autosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league