Vasseur wzywa Ferrari do poprawy tempa w kwalifikacjach

Frederic Vasseur wezwał swój zespół po Grand Prix Japonii do bardziej wytężonej pracy nad tempem kwalifikacyjnym. Szef Ferrari po wyścigu na Suzuce był zadowolony z finalnego rezultatu, jednak uważa, że kierowców Red Bulla można bardziej naciskać dzięki lepszemu ustawieniu na starcie.

W Grand Prix Japonii Ferrari udowodniło, że jest obecnie drugą siłą w stawce, zajmując trzecie i czwarte miejsce na mecie wyścigu. Włoski zespół ustąpił jedynie kierowcom Red Bulla, choć strata trzeciego na mecie Carlosa Sainza Jr do zwycięscy w osobie Maxa Verstappena wynosiła ponad 20 sekund.

Niemniej wynik na mecie pokazuje, iż Ferrari dobrze przepracowało zimową przerwę, uzyskując przyzwoity rezultat na wymagającym torze. Vasseur ma jednak niedosyt po sobotnich kwalifikacjach, w których kierowcy zajęli czwarte i ósme miejsce: „Dziś nasz zespół pracował w spokoju i skupieniu, aby osiągnąć swoje cele. Zimą zrobiliśmy prawdziwy krok naprzód, a rezultaty tego widać na torze” – powiedział Vasseur. „Mieliśmy bardzo solidną niedzielę, zapewniając najlepszy możliwy wynik po wczorajszych trudnych kwalifikacjach i zdecydowanie musimy nad tym popracować”.

Kluczowe w wyścigu dla ekipy z Maranello było zarządzanie oponami, a także strategia, która pozwoliła Leclercowi przesunąć się z ósmego miejsca na starcie na czwartą pozycję: „Zespół wykonał podczas wyścigu wszystko perfekcyjnie, od strategii po zarządzanie oponami. Obaj kierowcy wykonali doskonałą robotę, zarządzając swoimi strategiami”.

„Carlos zaczynał bliżej pozycji ataku i mogliśmy być bardziej agresywni, tak aby zakończył szarżę, wykonując kilka świetnych manewrów. Byliśmy nieco bardziej ograniczeni w przypadku Charlesa, ponieważ był ósmy na starcie, ale pojechał znakomicie podczas pierwszego przejazdu, dzięki czemu mogliśmy zastosować strategię jednego postoju, co oznaczało, że nadrobił wiele miejsc”.

„Patrząc na wynik, jasne jest, że nadal jest miejsce na poprawę, jeśli chcemy wywierać presję na Red Bulla i właśnie to chcemy zrobić od następnej rundy w Chinach”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze