Marko: Sainz jest zdecydowanie lepszy od Leclerca

Helmut Marko po ostatnim sukcesie Carlosa Sainza Jr w Grand Prix Australii stwierdził, iż hiszpański kierowca Ferrari jest obecnie w zdecydowanie lepszej formie od Charlesa Leclerca. Doradca Red Bulla uważa, że ostatnie zawirowania wokół Madrytczyka skumulowały się w silną energię, która dostarcza mu silniejszej motywacji.

Po kostce domina na rynku transferowym, jaką wywołało dołączenie do Ferrari Lewisa Hamiltona w przyszłym roku, trwają spekulacje na temat tego, kto znajdzie się w fotelu obok George’a Russella. Dodatkowo afera wokół Christiana Hornera podsyca możliwe odejście z ekipy Red Bulla Maxa Verstappena i przejście do zespołu z siedzibą w Brackley.

Ponętny temat do obsadzania różnych kierowców w czołowych zespołach podnosi także kończący się po tym sezonie kontrakt Sergio Péreza. W tym roku Meksykanin wygląda jednak na bardziej pewnego za kierownicą, chociaż ostatniego występu w Australii nie zaliczył do specjalnie udanych.

Teoretycznie można przyjąć, że skład kierowców w Red Bullu na sezon 2025 nie jest pewny i co chwilę głos w tej sprawie zabiera Christian Horner lub Helmut Marko.

Tuż przed weekendem o Grand Prix Japonii austriacki doradca aktualnych mistrzów świata został zapytany o tegoroczną dyspozycję za kierownicą Sainza, mimo że ten z każdej strony musi się mierzyć z przeciwnościami losu: „Sainz to silny charakter, ambitny i wysoce zmotywowany; po pierwsze z powodu wyrzucenia go z Ferrari, po drugie ze względu na operację wyrostka robaczkowego. W tej chwili wszystko układa się w całość, jest na niesamowitym poziomie”.

Dopytany o to, który z kierowców włoskiego zespołu jest lepszy, odpowiedział: „W zeszłym roku na pewno był to Leclerc, ale teraz powiedziałbym, że to zdecydowanie Sainz”.

Marko, potwierdził także, iż jest za wcześnie na rozmowę o przedłużeniu kontaktu Péreza, a w sprawie możliwego przejścia Verstappena do Mercedesa należy pytać Toto Wolffa: „Jest zdecydowanie za wcześnie, aby spekulować na ten temat. Wszystkie spekulacje [na rynku transferowym] są spowodowane wczesną decyzją Hamiltona o przejściu do Ferrari. Zarówno Mercedes, jak i Red Bull mogą w tej chwili poczekać z podjęciem decyzji”.

Źródło: oe24.at

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze