Andrea Stella zadowolony z rezultatu osiągniętego w Bahrajnie

W trakcie kwalifikacji przed rozpoczęciem sezonu Formuły 1 panowały różne opinie na temat tego, jak McLaren Racing wypada na tle innych zespołów. Po pierwszej rundzie podzielone głosy stały się jednogłośne i stwierdziły, że był to mocny, dobry początek.

Sezon 2025 rozpoczął się dubletem Red Bulla ze zwycięstwem Maxa Verstappena i drugim miejscem zajętym przez Sergio Pereza. Trzecie miejsce na podium zdobył Carlos Sainz Jr swoim niesamowitym występem, który zapewnił mu zdobycie tytułu kierowcy dnia. Kolejny był George Russell, który rozdzielił dwa bolidy Ferrari, albowiem na piątym miejscu uplasował się Charles Leclerc. Szósty na mecie był Lando Norris, który w ostatnich kwalifikacjach zajął siódme miejsce.

Norris ostatniego dnia testów przyznał, że McLaren wciąż pozostaje sporo w tyle za Red Bullem i Ferrari i mimo zmian, które zaszły w trakcie zimowej przerwy, wciąż wiele rzeczy wymaga poprawienia. Po samym wyścigu Brytyjczyk wydawał się jednak zadowolony: „To był trudny wyścig, ale myślę, że pojechaliśmy dobrze, w dobrym tempie i nastąpiła zdecydowana poprawa w porównaniu z zeszłym rokiem, więc sądzę, że możemy być zadowoleni jako zespół. Myślę, że wiatr trochę nam dzisiaj zaszkodził. Bardzo się zmieniło od kilku ostatnich dni i w niektórych zakrętach było znacznie gorzej, ale ruszyliśmy do przodu i było to najlepsze, na co mogliśmy dzisiaj liczyć. Dobry początek roku”.

Oscar Piastri, który startował z ósmego miejsca i na tej samej pozycji ukończył wyścig, również był zadowolony z osiągniętego rezultatu: „A zatem P8 na początek roku. Osobiście czułem, że to był dobry wyścig dla mnie i myślę, że tempo wyścigowe, które mieliśmy, wydawało się w porządku. Kilka rzeczy do poprawy, ale nie był to dla nas zły pierwszy wyścig, zwłaszcza jeśli spojrzymy na to, gdzie byliśmy o tej porze w zeszłym roku. Nie mogę się doczekać, co przyniesie nam kilka następnych torów i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy zrobić w nadchodzących wyścigach”.

Również szef McLaren Racing, Andrea Stella, był zadowolony z tego, w jaki sposób zespół wszedł w nowy sezon: „Dobrze jest rozpocząć sezon mocnym występem tutaj, w Bahrajnie. Byliśmy niezawodni, byliśmy wystarczająco szybcy, aby dzisiaj walczyć z Mercedesem, co pozwoliło nam zdobyć dobre punkty na torze, o którym wiemy, że nie jest najlepszy ze względu na charakterystykę naszego samochodu. Chciałbym pochwalić pracę zespołu McLarena. Utrwalili postęp, który poczyniliśmy w zeszłym roku i zapewnili nam MCL38, który jest niezawodnym i wydajnym samochodem. To dobra podstawa do dalszych ulepszeń, które planujemy wprowadzić tak szybko, jak to możliwe. Oscar i Lando pojechali tego wieczoru bardzo dobrze i konsekwentnie. Nie popełnili żadnych błędów w trudnych warunkach, szczególnie na twardych oponach i zapewnili naszemu zespołowi dobry start w rok 2024”.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze