Ocon: Wciąż jestem juniorem Mercedesa

Esteban Ocon podczas prezentacji nowego samochodu Alpine powiedział, iż wciąż pozostaje w bliskich relacjach z zespołem Mercedesa. Wypowiedź Francuza tym samym sugeruje, że jest on zainteresowany dołączeniem do zespołu z Brackley w sezonie 2025.

Zespół z siedzibą z Enstone w środowe popołudnie zaprezentował swój najnowszy model A524, który ma być zupełnie nową konstrukcją w stosunku do swojego poprzednika. Przy okazji odsłonięcia konstrukcji na 75. sezon Formuły 1 wśród licznych pytań Esteban Ocon, odpowiedział również na te, które łączą go z ekipą spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Francuz rozwój swojej kariery w F1 może zawdzięczać właśnie Mercedesowi, którego był juniorem, a dodatkowo w sezonie 2019 piastował stanowisko kierowcy rezerwowego niemieckiego producenta. Mocne powiązania z Toto Wolffem sprawiły, że w trakcie sezonu 2016 F1 dołączył do ekipy Manor, zastępując Rio Haryanto od Grand Prix Belgii. W kolejnych latach Ocon jeździł już dla Force India/Racing Point, aby od sezonu 2020 zadomowić się w Enstone.

Wobec ostatniego transferu Lewisa Hamiltona do Ferrari jasne jest, że Mercedes będzie potrzebował nowego kierowcy, a dawne relacje Francuza z brytyjskim zespołem wręcz obligują do wysnucia pytań o potencjalną przyszłość u boku George’a Russella: „Oczywiście nadal mam silne powiązania z Mercedesem, nadal jestem juniorem Mercedesa, nie jest to dla nikogo tajemnicą” – powiedział Ocon. „Ale w tym roku jestem całkowicie oddany Alpine, mam do przejechania 24 wyścigi i zobaczymy, gdzie skończymy.

„Formuła 1 jest zacięta, jak widzimy, wiele rzeczy może się wydarzyć, ale jestem gotowy podjąć wyzwanie. Zawsze tak było, nawet jeśli nie jestem już aż tak bardzo juniorem [wiekiem], nadal mam kontrakt z nimi na pewnym poziomie. A więc tak jest. Zobaczymy”.

Choć moment prezentacji własnego zespołu wydaje się mało komfortowy na opowiadania o swojej przyszłości w kontekście innej ekipy, to Ocon jest na tyle długo w F1, że wie, iż ten okres będzie sprzyjał różnym plotkom i spekulacjom: „Plotkarski sezon już się rozpoczął” – dodał. „Dla mnie ważne jest, aby skupić się na tym, na czym muszę się skupić, czyli na torze, wynikach i wykonaniu dobrej pracy na torze. Jestem częścią tego zespołu od dłuższego czasu i wiem, że jeśli wykonasz dobrą robotę, zawsze będziesz miał szansę pojawiać się w rozmowach, plotkach i tych wszystkich innych rzeczach, ale zamierzam się skupić na tym, co ważne, a zajęcie się tym wszystkim zostawiam mojemu menadżerowi i zespołowi”.

Źródło: crash.net

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze