Berger: Ferrari popełniło błąd rezygnując z Mattii Binotto

Były kierowca Gerhard Berger uważa, że zespół Ferrari podjął złą decyzję, zwalniając Mattię Binotto ze stanowiska szefa zespołu. W jego ocenie włoski inżynier mógł odgrywać swoją rolę przy współpracy z obecnym szefem ekipy Frederickiem Vasseurem.

Berger reprezentował barwy Scuderii Ferrari w latach 1987-1989 i 1993-1995. Przez ten okres wygrał pięć wyścigów i dwukrotnie zakończył sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Austriacki kierowca skrytykował niedawną zmianę na stanowisku szefa włoskiego zespołu. Według jego opinii Mattia Binotto miał wiele zalet w zapleczu technicznym. Ponadto uważa, że obecny szef ekipy Frederic Vasseur mógłby współpracować z Binotto.

„Trudno o tym mówić w obecnym momencie, gdyż mamy do czynienia ze wzlotami i upadkami” – odpowiedział Gerhard Berger zapytany o obecną formę Ferrari. „Zawsze powtarzałem, że wolałbym mieć takie osobistości jak Mattia Binotto w dziale technicznym, a Fredericka Vasseura w dziale sportowym. Próbowałbym podzielić część pracy pomiędzy nimi. Tym samym nie zrzucałbym wszystkich obowiązków na jedną osobę. Dzisiaj trudno mieć zespół odnoszący sukcesy w Formule 1 przy zarządzaniu tylko jednego człowieka”.

Były kierowca Ferrari zwrócił uwagę, że przy takiej formie Red Bull Racing obecne poczynania zespołu z Maranello nie mają większego znaczenia.

„Mimo wszystko podjęli decyzję [o zmianie szefa zespołu] taką, a nie inna. Z pewnych względów wydaje mi się, że Ferrari nie jest na tyle mocne, jak w zeszłym roku. Może robią mniej błędów, a może nie, tego nie wiem. Niezależnie od tego, końcowy wynik jest dość podobny. Brak problemów nie wystarczy, aby pokonać Red Bulla”.

Dla Gerharda Bergera samo rozwiązanie problemów nie rozwiązuje sytuacji na korzyść włoskiej ekipy. W jego ocenie w stawce są inne zespoły z podobnymi aspiracjami.

„Mamy w stawce Mercedesa, dwa McLareny i jednego Aston Martina. Pięć samochodów może potencjalnie walczyć o mistrzostwo świata, pod warunkiem rozwiązania swoich problemów”.

Źródło: crash.net

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze