Russell pewny walki o podium, gdyby nie…Piastri

George Russell po niedzielnym Grand Prix Belgii przekonywał, że miał tempo na to, aby walczyć o miejsce na podium. Brytyjczyk wskazał, że szanse na to pogrzebał incydent Carlosa Sainza Jr z Oscarem Piastri i zła decyzja o ominięciu kierowcy McLarena.

Kierowca Mercedesa, jako jeden z nielicznych przejechał wyścig na strategii jednego zjazdu do boksu i wystartowaniu na oponach pośrednich. Linię mety Russell przeciął na szóstej pozycji, ale Brytyjczyk wierzy, że gdyby nie incydent w pierwszym zakręcie między Sainzem i Piastrim, gdzie musiał omijać wolno jadącego Australijczyka, to byłby w stanie walczyć o podium, co pokazał jego zespołowy partner Lewis Hamilton.

Kierowca z numerem 63 na dojeździe do zakrętu Eau Rouge postanowił od zewnętrznej wyprzedzić wolno poruszającego się Piastriego, ale tę linię jazdy chciał utrzymać również Australijczyk i Russell musiał wyhamować, aby uniknąć kolizji. W konsekwencji po prawej stronie część kierowców po prostu ominęła wolno jadących kierowców: „Naprawdę czuję to, że mogłem być wyżej, co zresztą pokazał Lewis [Hamilton], który walczył o podium dla zespołu” – komentował Russell po wyścigu. „Niestety, spadłem w klasyfikacji, jadąc za Oscarem [Piastrim], który miał uszkodzenia po incydencie w pierwszym zakręcie. To kosztowało mnie sporo pozycji i zrujnowało moje Grand Prix. Potem jednak mieliśmy już dobry wyścig i powiększyliśmy przewagę w klasyfikacji konstruktorów do 51. punktów od trzeciego miejsca”.

Russell, podsumowując pierwszą część sezonu, podkreśla, że była ona bardzo intensywna dla jego zespołu i liczy na to, że Mercedes będzie w stanie choć raz wygrać z Red Bullem, a także przerwać dominację austriackiego zespołu: „Mieliśmy intensywną pierwszą część sezonu i odczuł to każdy pracownik zespołu. Teraz zmierzamy na odpoczynek i będziemy mieli chwilę, aby się wyłączyć przed powrotem do ścigania na Zandvoort. Wiemy, że naszym celem jest wygrywanie wyścigów i wciąż wierzymy, że możemy tego dokonać w tym sezonie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mercedes AMG Petronas F1Team

 

 

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze