Gasly: Jestem zadowolony z piątkowej pracy

Pierre Gasly po uzyskaniu trzeciego czasu okrążenia w drugim treningu przed Grand Prix Węgier był zadowolony z pracy wykonanej przez swój zespół. Francuz twierdzi jednak, że wynik w czołówce nie może dekoncentrować zespołu Alpine.

Po niepowodzeniu w ostatnim Grand Prix Wielkiej Brytanii, gdzie Gasly nie został sklasyfikowany, kierowca Alpine będzie się starał przygotować jak najlepiej do rywalizacji w niedzielnym wyścigu. Środkiem do tego mają być sobotnie kwalifikacje, ale wcześniej dobrze wykonana praca w piątkowych treningach, która wydaje się przebiegła po myśli Francuza: „To był solidny piątek w Budapeszcie z jedną znaczącą sesją w drugim treningu. Jestem zadowolony z pracy i zawsze miło jest znaleźć się w pierwszej trójce tabeli” – powiedział po piątku Gasly. „Pierwszy trening nie był jednak reprezentatywny w mokrych warunkach, gdzie przejechaliśmy tylko kilka okrążeń instalacyjnych”.

Mimo dobrego rezultatu kierowca z numerem 16 uważa, że trzecie pozycja w FP2 nie może zdekoncentrować jego ekipy i niezłą formę trzeba będzie potwierdzić w sobotnie popołudnie: „Samochód był dobry i spójny, a my musimy jeszcze popracować nad kilkoma rzeczami, aby uzyskać więcej z czasu okrążenia przed sesją kwalifikacyjną. Będziemy trzymać głowy nisko i dalej ciężko pracować, jako zespół, ponieważ przed nami długa droga, a naszym celem końcowym jest zdobycie jak największej liczby punktów”.

 

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze