Leclerc optymistyczny po piątku na Hungaroring

Charles Leclerc po piątkowych treningach był całkiem zadowolony z tempa na torze Hungaroring, choć zaznaczył, że wciąż jego zespół czeka sporo pracy. Kierowca Ferrari liczy jednak, że w kwalifikacjach do Grand Prix Węgier będzie w stanie walczyć o pole position.

W pierwszym piątkowym treningu Monakijczyk w deszczowych warunkach nie ryzykował podobnie, jak większość kierowców, natomiast w drugim treningu Leclerc uzyskał najlepszy czas pojedynczego okrążenia, nieznacznie przed Lando Norrisem:  „To był ogólnie dobry dzień, chociaż nadal trudno jest odczytać wyniki innych zespołów, ponieważ każdy prowadzi inne programy w świetle nowego formatu [kwalifikacji]” – powiedział Leclerc. „Wykonaliśmy wszystko, co planowaliśmy, a wyczucie w samochodzie było całkiem dobre, więc zobaczmy, co możemy zrobić [w sobotę]”.

Po dwóch udanych rundach w Kanadzie i Austrii zespół Ferrari zadawał się zyskiwać na tempie w stosunku do ekip goniących Red Bulla, ale ostatnie wyniki z Grand Prix Wielkiej Brytanii pokazały, że włoski zespół wciąż ma problemy z tempem na torach charakteryzujących się szybkimi zakrętami. Z kolei na Węgrzech samochód SF-23 wciąż ma potencjał do uwolnienia w wolnych zakrętach, których na Hungaroring nie brakuje: „Myślę, że musimy po prostu skupić się na sobie. Wiemy, gdzie musimy poprawić samochód, ponieważ było kilka zakrętów, w których nie byłem tak pewny siebie. Jest dla nas bardzo jasne, gdzie musimy popracować, ale jestem pewien, że możemy tutaj osiągnąć świetny wynik”.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 

Post udostępniony przez Charles Leclerc (@charles_leclerc)

Monakijczyk zwrócił również uwagę na to, że nowy format kwalifikacji, gdzie w każdym segmencie kierowcy są zobligowani do jazdy na określonym typie opon, nie pokazuje prawdziwego potencjału stawki w treningach, gdyż zespoły podchodzą do tego wyzwania strategicznie i starają się zachować jak największą ilość opon miękkich na Q3 i wyścig: „Myślę, że to było coś, czego się spodziewaliśmy podczas pierwszego weekendu w tym formacie [kwalifikacji] z takim przydziałem opon. Każdy próbuje różnych rzeczy”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze