Albon: Poprawki zadziałały

Alexander Albon sprawił nie lada niespodziankę podczas wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Kanady i zajął siódme miejsce, broniąc się w końcówce przed atakami Estebana Ocona. Taj po wszystkim dziękował ekipie i przyznał, że poprawki w jego Williamsie zdały egzamin.

Dla Williamsa był to ważny wyścig, ponieważ ekipa z Grove pojawiła się w Kanadzie ze zmodyfikowanym samochodem i liczyła na wysoki wynik. Już w deszczowych kwalifikacjach Albon radził sobie znakomicie. Przystępując do Q3 Taj miał nadzieję na wysoki wynik, ale czerwona flaga, a następnie obfite opady deszczu spowodowały, że nie zdołał przejechać pomiarowego okrążenia i ukończył zmagania na dziesiątym miejscu, choć ostatecznie ruszał z dziewiątego po karze dla Carlosa Sainza Jr.

Albon – podobnie jak większość kierowców – wybrał strategię jednego postoju. Co ciekawe Taj przejechał na komplecie twardych opon 58 okrążeń i do samego końca nie poddał się w walce z jadącym za nim jak cień Oconem i Norrisem.

„To był bardzo mocny weekend i przede wszystkim chcę podziękować ekipie, ponieważ mieliśmy ulepszony samochód i myślę, że to pokazuje, że zrobiliśmy dobry krok w tym kierunku, a sam tor nam odpowiadał” – mówił kierowca Williamsa po wyścigu telewizji Sky.

„Mieliśmy podobne tempo do McLarena i lepsze od Haasa, ale mieliśmy dwa Ferrari za sobą. Byliśmy w podobnej sytuacji kilka razy i byłem przekonany, że są za szybcy, aby utrzymać ich za sobą. Byli szybsi od nas o sekundę na okrążeniu i szybko nas doganiali, a kiedy mi powiedziano, że zostało 30-40 okrążeń pomyślałem «że co?»”.

„Jazda na starych oponach nie jest fajna, ale mamy samochód, który jest wystarczająco szybki na prostych i wszyscy to wiedzą. Nawierzchnia była chłodna, co pomogło mi nie zużywać tak opon i dzięki czemu się nie przegrzały” – zakończył zawodnik Williamsa, który został wybrany również kierowcą dnia w Kanadzie.

Dzięki siódmemu miejscu Albona, Williams ma na swoim koncie obecnie siedem punktów i awansował na dziewiątą lokatę w klasyfikacji konstruktorów. Sam zawodnik również ma siedem punktów i zajmuje obecnie dwunastą pozycję w klasyfikacji kierowców.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Grand Prix Engineering

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze