Ricciardo: Brak awansu do Q3 jest rozczarowujący

Daniel Ricciardo, który we wczorajszej sesji kwalifikacyjnej zajął jedenaste miejsce, przyznał, że jest bardzo rozczarowany brakiem awansu do trzeciej części kwalifikacji. Australijczyk po karach nałożonych na kilku kierowców ustawi się na starcie dzisiejszego wyścigu na siódmej lokacie.

Australijczyk w trakcie drugiej części kwalifikacji zajął jedenaste miejsce, przegrywając z Alexem Albonem o mniej niż jedną dziesiątką sekundy. Ricciardo uważa, że wyprzedzenie Albona jest dla niego obowiązkiem, ale zwraca również uwagę na przebijających się z tyłu stawki Maxa Verstapena czy Charlesa Leclerca, którzy prawdopodobnie szybko zbliżą się do punktowanej dziesiątki.

„Odpadnięcie w Q2, będąc tak blisko awansu z pewnością, jest rozczarowujące" - powiedział Ricciardo. „Jeśli chodzi o weekend do tej pory, to myślę, że radzimy sobie stosunkowo dobrze i mamy sporą szansę na punkty. Przed trzecim treningiem musieliśmy zmienić specyfikację skrzydła, więc nie wszystko poszło zgodnie z planem, ale uważam, że poradziliśmy sobie przyzwoicie".

Ricciardo zapytany o to, czego spodziewa się w trakcie wyścigu, przyznał, że wiele może się wydarzyć i ciężko przewidzieć jak zakończą się niedzielne zmagania.

„Szczerze mówiąc, to nie jestem pewien, jak rozegra się cały wyścig i czego można się spodziewać. Dzięki karom zyskam kilka pozycji i wystartuje z siódmego miejsca, więc będzie możliwość zaatakowania, ale do tego niezbędny jest dobry start. Wyprzedzenie Albona jest głównym celem, nawet jeśli w trakcie treningów i kwalifikacji był naprawdę szybki. Za moimi plecami będzie również kilku szybkich gości, którzy będą przebijać się w górę stawki. Muszę dać z siebie wszystko i zakończyć wyścig z solidnymi punktami. Liczę na spokojny pierwszy stint, co pozwoli nam wypracować przewagę i da spokój w końcowej fazie wyścigu. Nasz samochód jest w ten weekend całkiem szybki, mogę jechać równym tempem z dużą ilością paliwa. Już nie mogę się doczekać, aż zgasną światła i trzeba będzie przejechać 44 okrążenia po tym świetnym torze".

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze