Alonso: Jako zespół zrobiliśmy wszystko dobrze

Fernando Alonso w wyścigu o Grand Prix Monako od startu aż do mety utrzymał 7. pozycję, broniąc się przed jadącym za nim Lewisem Hamiltonem. Jest to najlepszy rezultat Hiszpana w tym sezonie.

Zaczynając od ulewnego deszczu i czerwonej flagi na początku wyścigu, kończąc na walce o podium do ostatniej sekundy wyścigu, Grand Prix Monako z pewnością dostarczyło widzom wachlarz emocji. Fernando Alonso podczas startu w mokrych warunkach nie stracił żadnej pozycji i był w stanie utrzymywać się przed kierowcą Mercedesa, Lewisem Hamiltonem. Po wypadku Micka Schumachera, który ponownie oznaczał czerwoną flagę, zespół Alpine postanowił założyć w bolidzie Hiszpana pośrednie opony i chociaż jego tempo nie pozwoliło mu walczyć o wyższe pozycje, to był w stanie utrzymać się na 7. lokacie już do mety.

Po niedzielnych zmaganiach Alonso przyznał, że biorąc pod uwagę warunki, zespół może być zadowolony z wyniku. Dodatkowo pochwalił swoją ekipę za dobrą strategię: „Wyścig był bardzo trudny ze względu na panujące warunki, dlatego możemy być zadowoleni z siódmego miejsca i kolejnych punktów w klasyfikacji generalnej. Czasami trzeba było dokonywać trudnych wyborów dotyczących strategii, ale jako zespół zrobiliśmy wszystko dobrze i wszystko było dobrze zarządzane. Za kierownicą nie było łatwo i musiałem uważać, aby nie popełnić żadnego błędu, aby mieć pewność, że dowieziemy samochód w punktach. Na suchych odcinkach, ze względu na to, czego nauczyliśmy się w piątek, musieliśmy uważać na opony, zwłaszcza ja po drugiej czerwonej fladze. Udało nam się utrzymać siódme miejsce, więc jestem zadowolony z mojej pracy”.

Rezultat Hiszpana w Grand Prix Monako oznacza, że zespół Alpine w klasyfikacji konstruktorów traci już tylko jeden punkt do Alfy Romeo Racing w walce o 5. pozycję.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze