Alonso: Mógłbym jeździć po tym torze przez całą noc

Fernando Alonso zajął w sesji kwalifikacyjnej piąte miejsce i wystartuje do dzisiejszego wyścigu z trzeciego rzędu. Hiszpan przyznał, że jazda po torze Losail sprawia mu bardzo dużo frajdy i cieszy się, że Formuła 1 pojawiła się na tym obiekcie.

Hiszpan od początku weekendu o Grand Prix Kataru prezentuje się z bardzo dobrej strony i regularnie plasuje blisko czołówki. W trakcie kwalifikacji Alonso jednak przekroczył oczekiwania większości kibiców i zajął bardzo dobrą, piątą lokatę tracąc do Lewisa Hamiltona niespełna osiem dziesiątych sekundy. Kierowca Alpine zdołał pokonać między innymi Lando Norrisa i Carlosa Sainza. Ostatni raz Hiszpan startował tak wysoko do wyścigu w 2014 roku na torze Suzuka, za kierownicą Ferrari.

Cały weekend czuje się bardzo dobrze w samochodzie, mamy bardzo dobre tempo" - powiedział Alonso. Nasz samochód ewidentnie lubi takie zakręty jak na torze Losail, są podobne do tych w Turcji, czy w Soczi. Ten obiekt jest niesamowity, szczególnie w nocy, kiedy możemy wyjechać z małą ilością paliwa i nowymi miękkimi oponami, mógłbym tak jeździć przez całą noc. Nasz główny przeciwnik w walce o piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, czyli Alpha Tauri jest tutaj również mocne. Jeśli będziemy w stanie przełożyć prędkość z kwalifikacji na wyścig, to mamy duże szanse na dobry wynik. Gasly startuje z czwartego miejsca, ale ja jestem po czystej stronie toru i będę atakować".

Fernando Alonso obawia się również zawodników, którzy mogą atakować z dalszych miejsc w stawce.

W wyścigu na pewno trzeba będzie się pilnować, Carlos Sainz oraz Sergio Pérez na pewno będą chcieli przebić się w górę stawki na pośredniej oponie. Czeka nas ciężka praca, ale takie są wyścigi i liczę, że uda nam się zdobyć w niedzielę dobre punkty".

Esteban Ocon, zespołowy kolega Alonso, wystartuje do wyścigu z dziewiątej lokaty.

Źródło: speedweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league