Gasly zadowolony z przebiegu kwalifikacji

Pierre Gasly zajął czwarte miejsce w sesji kwalifikacyjnej przed Gran Prix Kataru. Kierowca Alpha Tauri był bardzo zadowolony z przebiegu sesji i przyznał, że świetnie się bawił przez wszystkie sesje na torze Losail.

Francuz od kilku weekendów wyścigowych prezentuje bardzo dobre tempo w trakcie kwalifikacji, to już trzecia sesja kwalifikacyjna z rzędu, kiedy Gasly plasuje się w pierwszej piątce. Gasly w trakcie pierwszego i drugiego treningu zajął miejsce w pierwszej trójce, a w trzeciej sesji treningowej był czwarty. Dobrą dyspozycję udało mu się utrzymać również w trakcie wczorajszej czasówki, zajmując czwarte miejsce.

Jestem bardzo szczęśliwy z tego, jak przebiega do tej pory mój weekend wyścigowy" - powiedział Francuz. Już od pierwszego treningu udało nam się znaleźć bardzo dobry balans samochodu, a często jest to trudne zadanie, szczególnie kiedy pojawiamy się na całkowicie nowym torze. Udało nam się utrzymać konkurencyjną formę również w kwalifikacjach, skończyłem sesję za chłopakami z Mercedesa i za Maxem [Verstappenem]. Tor jest po prostu świetny, nie spodziewałem się, że jazda po nim będzie sprawiać tyle frajdy. Jeśli chodzi o mnie, to mieści się w pierwszej piątce najlepszych torów w kalendarzu, jest bardzo szybki, odczuwamy duże przeciążenia, a adrenalina przepływa przez ciało praktycznie bez przerwy".

Gasly nie zdołał ukończyć swojego ostatniego pomiarowego okrążenia po uszkodzeniu samochodu w piętnastym zakręcie.

Na tym okrążeniu poprawiałem swoje czasy, ale po wyjeździe w piętnastym zakręcie uszkodziłem przednie skrzydło, które przebiło oponę. Szkoda, ale mimo wszystko była to dla nas dobra sesja, która pozwoliła nam na zajęcie drugiego rzędu na starcie do wyścigu. Z pewnością czeka mnie dobra walka z kierowcami Alpine, bo znajdują się blisko nas. Spróbuję pomóc Maxowi, ale nie siedzę w samochodzie Red Bulla i nie mam takiego tempa, jak oni. Jeśli nadarzy się jakaś szansa w pierwszym zakręcie, to oczywiście będę atakować, ale spodziewam się, że trzy samochody przede mną będą jednak znacznie szybsze w tempie wyścigowym".

Źródło: speedweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league