Verstappen: Mamy większe problemy z tempem niż zazwyczaj

Max Verstappen, który w kwalifikacjach do Grand Prix Kataru stracił do Lewisa Hamiltona prawie pół sekundy, powiedział, że Red Bull Racing ma większe niż zwykle problemy z tempem, lecz mimo to zapowiada walkę o zwycięstwo.

Przez moment wydawało się, że tempo Red Bulla i Mercedesa na pojedynczym okrążeniu jest bardzo zbliżone, gdy w Q1 Verstappen miał tylko 0,095 sek. straty do Hamiltona. W Q3 Brytyjczyk znacząco podkręcił jednak tempo i wywalczył pole position do pierwszego wyścigu F1 na Losail International Circuit, pokonując rywala w walce o tytuł o 0,455 sekundy. Sytuacji Red Bulla nie poprawił również fakt, że Sergio Pérez odpadł już w drugiej części czasówki.

„Myślę, że brakowało nam trochę tempa” – powiedział Verstappen. „Checo [Sergio Pérez] nawet nie dostał się do Q3, więc to tylko pokazuje, że mamy większe problemy niż zazwyczaj. Niemniej jednak nadal mamy drugie pole startowe, więc jest o co grać. Oczywiście żałuję, że nie mogliśmy wywalczyć czegoś więcej. W ostatnich kilku rundach kwalifikacje były dla nas nieco trudniejsze. Musimy zatem to zrozumieć i starać się być lepsi, tak jak zawsze. Na ostatnim okrążeniu myślałem, że mam naprawdę dobre tempo, a potem usłyszałem różnicę [ze stratą do Hamiltona] i pomyślałem: cóż, nawet nie musiałem ryzykować, skoro strata jest aż tak duża.

„Niemniej jednak świetnie się tam bawiłem. Kwalifikacje tutaj były naprawdę fajne, to naprawdę piękny tor, który daje dużo radości z jazdy. Oczywiście byłoby jeszcze fajniej, gdybyśmy byli trochę szybsi, ale czasami dzieje się to… Myślę, że drugie pole nadal jest w porządku. Strata jest jednak duża, a jeśli sytuacja się utrzyma na wyścig, może być trudno. Mimo to nigdy się nie poddajemy”.

Jak na razie Verstappen nie jest pewny nawet startu z drugiego miejsca. Holender o 11:00 polskiego czasu ma stawić się w pokoju sędziów w związku z podejrzeniem zignorowania podwójnych żółtych flag w końcówce kwalifikacji. Spowodował je Pierre Gasly, który zatrzymał się na prostej startowej z uszkodzonym przednim skrzydłem i przebitą prawą przednią oponą po agresywnym szerokim wyjeździe i najechaniu na krawężnik w przedostatnim zakręcie.

Źródło: Z wykorzystaniem formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league