Verstappen: Mamy większe problemy z tempem niż zazwyczaj

Max Verstappen, który w kwalifikacjach do Grand Prix Kataru stracił do Lewisa Hamiltona prawie pół sekundy, powiedział, że Red Bull Racing ma większe niż zwykle problemy z tempem, lecz mimo to zapowiada walkę o zwycięstwo.

Przez moment wydawało się, że tempo Red Bulla i Mercedesa na pojedynczym okrążeniu jest bardzo zbliżone, gdy w Q1 Verstappen miał tylko 0,095 sek. straty do Hamiltona. W Q3 Brytyjczyk znacząco podkręcił jednak tempo i wywalczył pole position do pierwszego wyścigu F1 na Losail International Circuit, pokonując rywala w walce o tytuł o 0,455 sekundy. Sytuacji Red Bulla nie poprawił również fakt, że Sergio Pérez odpadł już w drugiej części czasówki.

„Myślę, że brakowało nam trochę tempa” – powiedział Verstappen. „Checo [Sergio Pérez] nawet nie dostał się do Q3, więc to tylko pokazuje, że mamy większe problemy niż zazwyczaj. Niemniej jednak nadal mamy drugie pole startowe, więc jest o co grać. Oczywiście żałuję, że nie mogliśmy wywalczyć czegoś więcej. W ostatnich kilku rundach kwalifikacje były dla nas nieco trudniejsze. Musimy zatem to zrozumieć i starać się być lepsi, tak jak zawsze. Na ostatnim okrążeniu myślałem, że mam naprawdę dobre tempo, a potem usłyszałem różnicę [ze stratą do Hamiltona] i pomyślałem: cóż, nawet nie musiałem ryzykować, skoro strata jest aż tak duża.

„Niemniej jednak świetnie się tam bawiłem. Kwalifikacje tutaj były naprawdę fajne, to naprawdę piękny tor, który daje dużo radości z jazdy. Oczywiście byłoby jeszcze fajniej, gdybyśmy byli trochę szybsi, ale czasami dzieje się to… Myślę, że drugie pole nadal jest w porządku. Strata jest jednak duża, a jeśli sytuacja się utrzyma na wyścig, może być trudno. Mimo to nigdy się nie poddajemy”.

Jak na razie Verstappen nie jest pewny nawet startu z drugiego miejsca. Holender o 11:00 polskiego czasu ma stawić się w pokoju sędziów w związku z podejrzeniem zignorowania podwójnych żółtych flag w końcówce kwalifikacji. Spowodował je Pierre Gasly, który zatrzymał się na prostej startowej z uszkodzonym przednim skrzydłem i przebitą prawą przednią oponą po agresywnym szerokim wyjeździe i najechaniu na krawężnik w przedostatnim zakręcie.

Źródło: Z wykorzystaniem formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league