Isola: To prawdopodobnie pierwszy przypadek w naszej historii w F1

Szef działu sportu oponiarskiej firmy Pirelli Mario Isola nie krył swojego zaskoczenia faktem, że Max Verstappen wystartuje do niedzielnego wyścigu na twardych oponach, które wykorzystał w sesji Q2.

„To była bardzo nietypowa sesja kwalifikacyjna” – stwierdził Włoch. „Max Verstappen z Red Bulla wystartuje jutro na twardych oponach, na których przeszedł przez Q2, co jest prawdopodobnie pierwszym naszym przypadkiem w historii F1."

Według Włocha taka strategia opłaci się podczas wyścigu: „Powinien być wstanie skorzystać z trwałości tej mieszanki przez cały pierwszy stint, kiedy samochody mają sporo paliwa. Podczas Q3 widzieliśmy też dwa szybkie przejazdy na pośredniej mieszance, a nie na miękkiej”.

Isola przyznał, że takie przypadki są dowodem na to, że wybór bardziej miękkiej mieszanki był trafiony i pozwala na interesującą rywalizację: „Wiedzieliśmy, że miękka opona nigdy nie będzie idealną oponą wyścigową, ale wysoki poziom zużycia i degradacji zaobserwowany na niej nawet podczas kwalifikacji podkreśla, że pośrednia i twarda mieszanka powinny być domyślnym wyborem strategicznym jutro”.

Isola powiedział również, że jutro powinnyśmy spodziewać się strategii dwóch pit-stopów.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league